Lumberjack U.S. World Chhampionship 2012

Martin Komárek mistrem světa ve springboardu

Lumberjack U.S. 2012

Martin Komárek, jeden z nejlepších dřevorubců světa v dřevorubeckém sportu STIHL TIMBERSPORTS, se jako jediný Evropan zúčastnil již 53. ročníku Lumberjack World Championship. Tam zároveň jako jediný zástupce starého kontinentu získal titul mistra světa v disciplíně Springboard (přesekávání kmene z prkna ve výšce). V dalším ročníku Mistrovství světa sportovních dřevorubců – World Lumberjack Championship, který se konal ve dnech 27.–29. července v Hayward Wisconsin v USA, soutěžilo přes 40 závodníků. Ti soupeřili v obdobných disciplínách jako ve STIHL Timbersports, ale navíc také změřili síly při běhu přes klády ve vodě či ve stromolezectví.

V Lumberjack se vyhrává v jednotlivých disciplínách na rozdíl od závodů STIHL Timbersports, kde je vítězem jediný závodník, a to s nevyšším součtem bodů ze všech disciplín. Mezi závodníky byl i čtyřnásobný mistr Evropy, držitel světového rekordu disciplíny STIHL Stock Saw a třetí nejlepší dřevorubec světa 2010 a 2011 ve STIHL Timbersports Martin Komárek. Tomu se podařilo kvalifikovat do finálového dne mezi čtyři nejlepší v disciplíně Springboard a to nejrychlejším časem 53,64 sekundy. Ve finále v těsném závěsu porazil další tři finalisty a stal se tak prvním Evropanem, který získal titul mistra světa ve Springboardu.

V dalších disciplínách zaostal těsně za finálovými boji. „Je to velký zážitek a pro mne i pocta zapsat se do závodu s tak dlouhou tradicí. Co mi jinde nevyšlo, ve Springboardu klaplo na 100 %," sdělil velmi spokojeně Martin Komárek. Nejvíce titulů, a to hned čtyři, si odvezl nejlepší dřevorubec světa Novozélanďan Jason Wynyard.