Mistrovství Evropy Garmisch - Partenkirchen 2005

ME Garmisch - Partenkirchen 2005

O druhém záříjovém víkendu se konalo v německém Garmisch-Partenkirchenu Mistrovství Evropy STIHL TIMBERSPORTS. Mezi 40 účastníky z 11 zemí byl i Martin Komárek, obhájce již dvou mistrovských titulů. V sobotu Martin reprezentoval Českou republiku v soutěži jednotlivců, kde mu bylo soupeři 15 závodníků.

Svým výkonem, kdy se Martin umístil vždy na jednom z předních míst v každé soutěžní disciplíně, nasbíral celkově 80 bodů a stal se absolutním vítězem soutěže. Druhého Dirka Brauna z Německa pokořil o 15 bodů. Na třetím místě se umístil s 64 body Hermann Schönbächler, reprezentant Švýcarska.

Osmadvacetiletý rodák z Oseka u Milevska svůj úspěch okomentoval: „Byl to moc těžký den. Asi zatím nejtěžší soutěž, které jsem se kdy  zúčastnil. Psychicky jsem to zvládl dobře, ale je těžké držet krok se stále se zlepšující konkurencí. Samozřejmě, že mám z výsledku velkou radost."

Společně s Martinem Komárkem se evropského šampionátu zúčastnilo také družstvo českých borců, které tvořili nejlepší účastníci národního finále na Lipně. Družstvo ve složení Martin Komárek (Standing Chop), Pavel Wáwrů (Single Buck), Jan Wáwrů (Underhand Chop) a Pavel Jílek (Stock Saw) poctivě během léta trénovalo všechny disciplíny. Cílem bylo umístění mezi prvními šesti nejlepšími zeměmi.

To se podařilo, protože v tvrdé konkurenci naši sportovní dřevorubci skončili na 4. místě, když za sebou nechali silné týmy Německa, Španělska i Holandska. Chybělo velice málo, celkově 1,5 sekundy, aby náš tým získal bronzové medaile. Na prvních třech místech se umístily týmy z Francie, Velké Británie a Švýcarska.