Mistrovství světa Brienz 2009

MS Brienz 2009

Téměř dvě desítky nejlepších sportovních dřevorubců se utkalo na startovním poli mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL® TIMBERSPORTS® ve švýcarském Brienzu. Mistrem světa se stal Novozélanďan Jason Wynyard. Vzhledem k tomu, že se letos nekoná Mistrovství Evropy a soutěž štafet na Mistrovství světa nebyla zařazena, byl jediným českým reprezentantem Martin Komárek. O titul soutěžilo před více než 5000 diváky celkem 19 atletů, ze stejného počtu zemí. Martin obsadil výbornou a zároveň i smolnou čtvrtou příčku.

Úlohu favorita potvrdil Novozélanďan Jason Wynyad, který zvítězil ve čtyřech z šesti disciplín a získal další titul mistra světa. Na druhém a třetím místě se umístili: Australan Brad Delosa a Němec Robert Ebner. Boj o třetí místo byl napínavý do poslední minuty. Martin Komárek, který loni získal stříbro, ztratil bronz v poslední disciplíně Hot Saw, kde po prořezu mimo vyznačenou zónu obdržel diskvalifikaci a nula bodů. Na akci bylo překonáno 20 národních rekordů, což ocenily vyprodané ochozy s více než 5 000 diváky.

Martin Komárek ke svému výsledku řekl: "Celý závod byl výborně rozjetý, ale bohužel takový je timbersport, který končí až po závěrečné Hot Saw. Samozřejmě, že mě mrzí, že kdybych nebyl diskvalifikován, tak jsem získal bronz, ale na kdyby se opravdu nehraje. Přes diskvalifikaci je čtvrté místo fantastické, ale to nám všem naplno dojde asi až časem."

Jason Wynyard byl šťastný ze svého vítězství: “Po nepříliš podařeném startu v první disciplíně jsem zabral. A dařilo se mi. Byl to výborný závod, místo i diváci byli fantastičtí. Jsem šťastný a hrdý, že se mi podařilo zvítězit.”