Mistrovství světa Kilkenny 2008

MS Kilkenny 2008

Irské Kilkenny hostilo mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES pro rok 2008. Martin Komárek získal na tomto mistrovství světa stříbrnou medaili a zvítězil tak definitivně nad vleklým zraněním ramene. Opět se jako jediný Evropan dokázal medailově prosadit mezi zámořskými borci. Martin rozšířil svou sbírku medailí z MS o další cenný kov. První bronz získal na předloňském mistrovství.

Martin Komárek okomentoval svůj výkon: „Stále tomu nemohu uvěřit. Po veškerých zdravotních peripetiích s ramenem, je to skoro zázrak. V závodě jednoznačně nebyl čas na bolest, vše přehlušil adrenalin. Na mistrovství Evropy se mi poslední disciplína Hot saw o milimetry nepovedla a byl jsem diskvalifikován. Nyní mi vyšla perfektně, ale i tady se ukázalo jak dokáže být zrádná a zamíchat pořadím."

Vítězem se stal Novozélanďan David Bolstad, který byl největším favoritem. Tuto pozici naprosto suverénně potvrdil a zvítězil ve všech šesti disciplínách a zlato získal s maximálním počtem 90 bodů. Martin Komárek měl na druhém místě 67 bodů. Třetí skončil Američan Carson Bosworth se 62 body. Carson je velkým kamarádem Martina Komárka a známou postavou i pro české příznivce timbersportu. Každý rok působí jako jeden z trenérů během přípravných tréninkových kempů v timbersportu. Mistrovství zhlédlo více než 10 000 diváků a k jejich velké radosti domácí Eamon Burke překonal v disciplíně Standing Block Chop evropský rekord. Ten má nyní hodnotu 16,86 sekund.  Závodu se zúčastnilo celkem patnáct reprezentantů zemí Velké Británie, Dánska, Nizozemska, Francie, Španělska, Polska, České republiky, Rakouska, Německa, Švýcarska, USA, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu a Irska.