Mistrovství světa Virginia Beach 2005

MS Virginia Beach 2005

V roce 2005 slavily STIHL Timbersports své dvacáté výročí založení v USA. K této příležitosti proběhlo vůbec první oficiální MS. Do této doby se závody konaly po celých Státech a závěrem sezóny bylo jednodenní finále, ze kterého vzešel neoficiální mistr světa a vítěz americké série. V Evropě byl rok 2005 teprve pátý v řadě.

25.9.2005 se sjelo do Virginia Beach v USA, mimochodem sídla společnosti STIHL pro Ameriku, třináct nejlepších reprezentantů z devíti evropských a čtyř zámořských zemí. Kvalifikace byla tvrdá, neboť pouze jeden mohl hájit barvy své země, a to ten, který byl v sezóně 2005 nejúspěšnější. Mezi vlajkami Anglie, Francie, Norska, Španělska, Německa, Holandska, Rakouska, Švýcarska, ale i Austrálie,USA, Kanady a Nového Zélandu se neztratila ani česká. Své želízko v ohni jsme měli v podobě Martina Komárka, držitele titulu Mistra Evropy pro tento rok. Sportoviště bylo umístěné několik desítek metrů od pláže a za stálého oceánského větru při teplotě 34 stupňů Celsia přihlíželo klání na pět tisíc sedících diváků.

Český reprezentant se po třech disciplínách držel na skvělém třetím místě, ale v závěru závodu se po diskvalifikaci v disciplíně Hot Saw propadl na šesté místo. Před ním skončil Němec Dirk Braun a na stupních vítězů jako mistr světa ve STIHL Timbersports Series 2005 stanul Američan Matt Busch následovaný Dalem Ryanem z Austrálie a Kanaďanem Jeanem Pierem Mercierem, na čtvrté příčce pak skončil letošní vítěz americké série Jason Wynyard z Nového Zélandu.

Na otázku, jak je spokojen s výsledkem, odpověděl M. Komárek: „ Závodilo se mi dobře, až na křeč ve stehně, kterou jsem měl po disciplíně Standing Chop. Také jsem si vylepšil osobní rekord ve Springboardu na 57 sekund. Celkově jsem moc spokojen, protože celá sezóna byla velice náročná, konkurence rapidně stoupá, ale mě i tak letošní rok vyšel skvěle".