12 970,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

Technické údaje

Plocha trávníkuaž 800 m²
Pracovní šířka38 cm
Pracovní hloubka25 mm
Jmenovitý výkon1600 W
Jmenovité otáčky pracovního nástroje2800 ot/min

Výbava a funkce

V případě vyobrazení se jedná o ukázkové fotografie. Vzhled a konkrétní upevnění prvků příslušenství na výrobku se může – při podobné funkčnosti – od uvedeného vyobrazení lišit.

RLE 540: Elektrický provzdušňovač trávníku

Dobře udržovaný trávník bez plsti a mechu je výsledkem pravidelné péče o trávník. Elektrický provzdušňovač trávníku STIHL RLE 540 s lehkým a robustním polymerovým krytem poskytuje aktivní podporu majitelům soukromých zahrad. Vertikutátor na trávník pracuje tiše a snadno se řídí díky hladce se pohybujícím kolům s dobrou trakcí. Nastavení pracovní hloubky na otočném spínači na držadle umožňuje v 6 stupních nastavit hloubku, do které mají pevné nože elektrického vertikutátoru STIHL RLE 540 proniknout do trávníku. Pokud se pravidelně potýkáte s plstnatostí trávníku, výskytem plevele nebo mechu, a to i přes dostatečné hnojení, může to být projevem velmi jílovité půdy nebo intenzivně využívaného trávníku. V případě velmi hustých nebo jílovitých půd je vhodné trávník pravidelně pískovat, aby se struktura půdy nakypřila a nedocházelo k přemokření.

Celou provzdušňovací jednotku elektrického vertikutátoru STIHL RLE 540 můžete pro snadnou přepravu po pozemku spustit dolů nebo zvednout. Integrované odlehčení kabelu v tahu elektrického provzdušňovače zajišťuje, že zástrčka zůstane při tahání za kabel v zásuvce. Po odpojení přístroje od elektrické sítě můžete elektrický vertikutátor STIHL RLE 540 snadno zvednout díky madlu integrovanému v krytu a po vertikutaci trávníku jej díky sklopnému držadlu uskladnit tak, že zabere minimum místa.

Servis a tipy