12 970,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

RLE 540: Elektrický provzdušňovač trávníku

Dobře udržovaný trávník bez plsti a mechu je výsledkem pravidelné péče o trávník. Elektrický provzdušňovač trávníku STIHL RLE 540 s lehkým a robustním polymerovým krytem poskytuje aktivní podporu majitelům soukromých zahrad. Vertikutátor na trávník pracuje tiše a snadno se řídí díky hladce se pohybujícím kolům s dobrou trakcí. Nastavení pracovní hloubky na otočném spínači na držadle umožňuje v 6 stupních nastavit hloubku, do které mají pevné nože elektrického vertikutátoru STIHL RLE 540 proniknout do trávníku. Pokud se pravidelně potýkáte s plstnatostí trávníku, výskytem plevele nebo mechu, a to i přes dostatečné hnojení, může to být projevem velmi jílovité půdy nebo intenzivně využívaného trávníku. V případě velmi hustých nebo jílovitých půd je vhodné trávník pravidelně pískovat, aby se struktura půdy nakypřila a nedocházelo k přemokření.

Celou provzdušňovací jednotku elektrického vertikutátoru STIHL RLE 540 můžete pro snadnou přepravu po pozemku spustit dolů nebo zvednout. Integrované odlehčení kabelu v tahu elektrického provzdušňovače zajišťuje, že zástrčka zůstane při tahání za kabel v zásuvce. Po odpojení přístroje od elektrické sítě můžete elektrický vertikutátor STIHL RLE 540 snadno zvednout díky madlu integrovanému v krytu a po vertikutaci trávníku jej díky sklopnému držadlu uskladnit tak, že zabere minimum místa.

RLE 540

Výbava a funkce

V případě vyobrazení se jedná o ukázkové fotografie. Vzhled a konkrétní upevnění prvků příslušenství na výrobku se může – při podobné funkčnosti – od uvedeného vyobrazení lišit.

Kola s lehkým chodem
Kola s lehkým chodem
Nastavení pracovní hloubky na držadle
Nastavení pracovní hloubky na držadle
Integrované zařízení na odlehčení tahu kabelu
Integrované zařízení na odlehčení tahu kabelu

Technické údaje

Zaručená hladina akustického výkonu LwA [dB(A)]2 dB(A)
Rozsah pracovní hloubky25 mm
Hmotnost28 kg
Jmenovitý výkon1600 W
Zaručená hladina akustického výkonu LwA [dB(A)]89 dB(A)

Servis a tipy