21 190,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

FS 261: Výkonný a komfortní křovinořez pro sečení velkých ploch

Benzínový vyžínač STIHL FS 261 je pro vás jako profesionála jako stvořený – pro realizaci náročných žacích a plošných prací v péči o krajinu, zahradnictví a zemědělství. Velký vyžínací průměr 520 mm umožňuje efektivně sekat velké plochy a provádět údržbu mladých stromků.

Výkonný motor STIHL 2-MIX kombinuje vysoký výkon s nízkou spotřebou. Tento vyžínač STIHL je sériově vybaven trojcípým vyžínacím nožem STIHL 300-3, který umožňuje precizní odstraňování křovin, trnitých živých plotů a dokonce i tvrdé trávy.

Díky ergonomické obouruční rukojeti (žací rukojeti) je podporován přirozený pohyb vyžínače. To umožňuje provádět sečení obzvláště efektivně a s menší námahou, a to i na větších plochách. Jednoruční multifunkční rukojeť umožňuje ovládat motor pouze jednou rukou. Tlačítko stop zajišťuje, že po přestávce můžete rychle pokračovat v práci bez dalšího přepínání. Diagnostická zásuvka poskytuje vašemu místnímu prodejci STIHL informace o verzi stroje, době provozu a také pokyny pro opravy a údržbu vašeho přístroje STIHL FS 261. Systém proti vibracím STIHL odlehčí vašim svalům a kloubům.

V závislosti na požadovaném způsobu použití můžete vyžínač STIHL FS 261 volitelně vybavit dalšími žacími nástroji, jako je nůž na sekání trávy, drticí nůž, kotoučová pila nebo různé žací hlavy. Velký kryt sekačky poskytuje lepší ochranu před odletujícími odřezky a kamínky. Kromě toho zabraňuje poškození řezného nástroje při ukládání STIHL FS 261 na podlahu nebo ke zdi.

Technické údaje

Zdvihový objem41,6 ­cm³
Výkon2 kW
Hmotnost7,6 kg 1)
Hladina akustického tlaku100 dB(A) 2)
Hladina akustického tlaku s kovovým nářadím99 dB(A) 3)

Servis a tipy