34 690,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

FS 491 C-EM: Výkonný pomocník při údržbě krajiny


Výkonný benzínový křovinořez STIHL FS 491 C-EM má zvětšený vyžínací průměr 520 mm a umožňuje tak profesionálním uživatelům v oblasti údržby zeleně obzvláště rychlý postup práce. Systém proti vibracím STIHL zajišťuje, že při sekání s profesionálním křovinořezem se vyskytnou pouze minimální vibrace. Tento systém tak chrání vaše svaly a klouby – stejně jako ergonomická obouruční rukojeť (žací rukojeť), která podporuje přirozený pohyb křovinořezu.


Díky systému STIHL ErgoStart lze křovinořez snadno nastartovat. Proto je práce s křovinořezem STIHL FS 491 C-EM velmi pohodlná. Plně elektronický systém řízení motoru STIHL M-Tronic zajišťuje také nekomplikované startování a optimální výkon motoru za všech okolností. Křovinořez STIHL FS 491 C-EM má nejnovější verzi systému M-Tronic 3.0. Benzínový křovinořez má navíc univerzální převodovku s možností domazávání. Výsledkem je dlouhá životnost přístroje.


Optimalizovaný kryt ve spodní části modelu FS 491 C-EM poskytuje dobrý výhled na pracovní plochu a také zlepšuje možnosti uskladnění křovinořezu. Křovinořez FS 491 lze používat flexibilně: Díky tomu můžete kombinovat benzinový křovinořez se žací hlavou, nožem na sekání trávy, trojcípým vyžínacím nožem, drticím nožem nebo kotoučovou pilou.


Větší vyžínací průměr pro efektivní práci: to je křovinořez STIHL FS 491 C-EM


Benzínový křovinořez STIHL FS 491 C-EM je ideální pro obce, správu a údržbu dálnic, zemědělce nebo profesionální uživatele při údržbě zeleně. Jeho velký vyžínací průměr 520 mm je ideální pro náročné sečení velkých ploch. Nový pilový kotouč s 26 dlátovými zuby o průměru 250 mm umožňuje ještě rychlejší řezání a prořezávání i středně velkých stromů.


Technické údaje

Zdvihový objem51,6 cm³
Výkon2,4 kW
Hmotnost9,3 kg 1)
Hladina akustického tlaku102 dB(A) 2)
Hladina akustického tlaku101 dB(A) 3)

Servis a tipy