STIHL MS 500i

první motorová pila s elektronickým vstřikováním paliva

První motorová pila s elektronickým vstřikováním paliva - STIHL MS 500i

Před šedesáti lety STIHL představil pilu Contra, ve které byl poprvé použit membránový karburátor, který zcela změnil práci s motorovou pilou a lesníkům se díky němu zvýšila produktivita práce o 200 %. Nyní STIHL vstupuje na český trh s pilou STIHL MS 500i – první řetězovou pilou s elektronicky řízeným vstřikováním na světě.

Stejně jako při uvedení Contry, také nyní nemá pila MS 500i ve světě konkurentku. STIHL s ní zakládá novou kategorii řetězových pil a doslova hází rukavici svým konkurentům. Dle slov Jiřího Rumplíka, jednatele společnosti STIHL v České republice, jde o první pilu budoucnosti. Unikátní je totiž hlavně její systém STIHL Injection, tedy elektronicky řízené vstřikování paliva. Ten umožňuje chod motoru za jakýchkoli podmínek, a navíc přispívá k citelnému snížení spotřeby. Systém však není ve STIHLU úplnou novinkou. Už několik let se úspěšně používá u dvou typů rozbrušovacích pil.

Video - STIHL MS 500i

„Systém je u motorové pily z 90 % stejný, nuance jsou pouze v přizpůsobení odlišného rytmu práce mezi motorovou pilou a rozbrušovačkou. Pila vyžaduje okamžitou akceleraci, okamžité přizpůsobení otáček motoru a tak bych mohl pokračovat,“ vysvětluje rozdíl mezi systémy hlavní technik společnosti STIHL Česká Republika Miroslav Kosička.

Opravdu neuvěřitelný výkon

Systém STIHL Injection však přináší takové parametry pily, kterým žádná jiná nemůže konkurovat. Neuvěřitelný je už jen její výkon 5 kW.  Připočteme-li k tomu hmotnost pouhých 6,2 kg, dostáváme se poměrem hmotnosti na jednotku výkonu na neuvěřitelných 1,24 kg/kW.

Pila MS 500i je také neskutečně rychlá. Díky inovativní technologii dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 0,25 sekundy. Také u ní naleznete senzory pro měření tlaku vzduchu, vnitřní i venkovní teploty. Všechny tyto hodnoty jsou předávány řídicí jednotce, která na jejich základě optimalizuje dávkování paliva. To zaručuje pile ještě plynulejší a rychlejší chod.

Nová pila vám umožní práci za každého počasí. Zimní práce zpříjemní elektrický ohřívač rukojeti. Pohodlí při práci zajišťuje také kvalitní antivibrační systém.

„Je to technologická vlajková loď firmy. Nabízí zákazníkovi špičkový stroj s minimálními emisemi, obrovským výkonem, perfektní ergonomií a minimálními vibracemi,“ vyjmenovává superlativy nové pily MS 500i Miroslav Kosička.

 

MS 500i

Pilu MS 500i ocení hlavně profesionální dřevorubci.

Technická data
Motor 2-MIX
Zdvihový objem 79,2 cm3
Výkon 5 kW
Délka lišty 50 cm
Hmotnost motorové jednotky 6,2 kg
Hmotnost na jednotku výkonu 1,2 kg/kW
Objem palivové nádrže 0,78 l
Akustický tlak 106 dB(A)
Akustický výkon 119 dB(A)
Hodnota vibrací vlevo / vpravo 4,2 m/s2 / 4 m/s2

vyhledání prodejce Najděte si svého nejbližšího

prodejce!
Varianty pily MS 500i Dostupné ve variantách: