Brno, 04/26/2019

RMA 448 TC: tichá, a přitom mimořádně výkonná akumulátorová sekačka STIHL

RMA 448 TC Zoom

Společnost Andreas STIHL prodává od letošního jara sekačky již výhradně ve svých tradičních oranžovošedých barvách, nikoli pod hlavičkou dceřiné společnosti VIKING. A jak naznačují prakticky všechny nezávislé testy, mohou se spolehnout zákazníci na všechny vlastnosti, které mají u STIHL rádi. Prémiovou kvalitu, promyšlenou ergonomii, inovativní technologie a samozřejmě špičkovou síť odborných prodejců, kteří se zároveň starají také o servis. Vlajkovou lodí nového portfolia je pak sekačka RMA 448 TC – tichá, ale mimořádně výkonná akumulátorová sekačka, která přináší hned několik zásadních vylepšení.

„Sekačka může mít využití jak v hobby sektoru, při údržbě vlastních zahrad, ale zároveň ji ocení i profesionálové, kteří ji mohou nasazovat při dokončovacích pracích po větších strojích. Ale vzhledem k tomu, že je to akumulátorový přístroj, tak ‚bude doma‘ zejména v místech, které jsou citlivé na hluk. Typicky v zástavbě rodinných domků, v satelitních městečkách, lázeňských parcích, hřbitovech, nemocnicích, školách. A pak samozřejmě také tam, kde úplně nefungují vřelé sousedské vztahy", říká Miroslav Kosička, vedoucí technik české pobočky STIHL.

Výhodný akumulátorový SET+

Kosička věští akumulátorovým přístrojům velkou budoucnost. Jde podle něj o nejzásadnější trend v technice v posledních letech a dá se očekávat, že v brzké budoucnosti se už bude poměr přístrojů měnit ve prospěch tzv. AKU. „Abychom podpořili prodeje sekaček, spustili jsme pro zákazníky navíc velkou motivaci - speciální akci, v níž mohou set s nabíječkou a dvěma akumulátory získat mimořádně výhodně a ušetřit tak více než čtyři tisíce korun", doplňuje Pavel Haluza z marketingu společnosti.

Ale zpátky k sekačce a k jejím hlavním výhodám. Sekačka je vybavena jednodílnou komfortní rukojetí, jež donedávna byla specialitou pouze sekaček Viking. Ta umožňuje perfektní manipulaci s košem při jeho vysypávání a prostorově šetrné uskladnění stroje po sezóně díky tomu, že vodicí rukojeť jde složit nad stroj a nezabírá příliš místa. Přitom ovládání stroje při práci je velmi pohodlné a poskytuje uživateli sebejistotu i při údržbě hůře dostupných míst trávníku.

Sekačka využívá vícestupňové centrální nastavení výšky sečení, které se díky pružinovému odlehčení provádí nebývale jednoduše. Nastavený stupeň je pak na první pohled zřejmý na ukazateli. Automatická regulace otáček a aerodynamický nůž se pak starají o delší dobu provozu. Přičtěte komfort, kdy máte pohodlný pohon kol, skutečně velký – 55 litrový sběrný koš na trávu s indikátorem stavu naplnění a dostatečnou šířku sečení 46 centimetrů.

„Z mého pohledu jí pro běžné majitele nechybí moc k dokonalosti. Redukuje všechno, co vás v minulosti mohlo spíše obtěžovat a přináší velmi dobrý poměr mezi kvalitou a cenou, navíc umocněný cenovým zvýhodněním na akumulátorový set", uzavírá Miroslav Kosička.