Champions Trophy Florencie 2015

Martin Komárek po roce opět nejlepším Evropanem

Champions Trophy

Osm elitních sportovních dřevorubců z různých koutů světa se po roce opět utkalo v nejtěžším závodě, jaký série STIHL TIMBERSPORTS nabízí. Závod pod názvem STIHL TIMBERSPORTS Champions Trophy se tentokrát konal v italské Florencii. Na krásném náměstí Piazzale Michelangelo všechny předčil vítěz minulého ročníku Brad Delosa, který dokázal své loňské výkony ve čtyřech disciplínách ještě vylepšit, a s časem těsně pod 58 sekund stanovil nový světový rekord!

 Nejlepší český sportovní dřevorubec Martin Komárek vybojoval v přímém souboji s Němcem Dirkem Braunem skvělé páté místo a obhájil tak pozici nejlepšího Evropana. V letošním ročníku obhájil titul loňský vítěz a bronzový medailista z mistrovství světa v Innsbrucku, Australan Brad Delosa. Tomu se podařilo ve finále ještě o více než sekundu vylepšit vlastní loňský světový rekord, když dokázal zvládnout všechny čtyři disciplíny v rekordním čase 57,59 sekund.
„Bylo to skvělé! S časem pod jednu minutu, navíc v novém světovém rekordu, jsem velice spokojený! Velmi intenzivně jsem trénoval, abych mohl tady ve Florencii ukázat své dovednosti. Mým dalším cílem je potvrdit toto vítězství na světovém šampionátu," hodnotí svůj výkon staronový světový rekordman Brad Delosa.
„Musím před Bradem smeknout, bylo to úžasné vítězství. Dal jsem do toho veškeré své úsilí. Nevím, jak to Brad udělal, ale najednou byl jeho poslední kmen prostě pryč. Alespoň jsem si vytvořil nový osobní rekord 1:01:59. S tím jsem velice spokojený," vysekl poklonu svému finálovému soupeři stříbrný medailista Američan Arden Cogar. Na třetím místě skončil úřadující mistr světa Novozélanďan Jason Wynyard, který porazil v duelu o bronz Kanaďana Stirlinga Harta.
Martin Komárek se v přímém souboji o nejlepšího Evropana utkal s Němcem Dirkem Braunem. Toho se mu podařilo porazit v osobním rekordu, téměř o čtvrt minuty a obhájil tak svou pozici nejlepšího evropského sportovního dřevorubce.
„STIHL TIMBERSPORTS Champions Trophy je hodně dobrý a drsný závod, chtěl jsem tu letos znovu být a to se mi podařilo. V kvalifikaci jsem neměl štěstí, ale v závodě mi to sedlo a jsem moc spokojený jak s umístěním, tak s časem 1:06:04, což je můj nový osobní rekord. Díky všem za podporu, kterou mi dávají," dodal s úsměvem Martin Komárek.

Konečné pořadí STIHL TIMBERSPORTS Champions Trophy 2015:

1. Brad Delosa (Austrálie)
2. Arden Cogar (USA)
3. Jason Wynyard (Nový Zéland)
4. Stirling Hart (Kanada)
5. Martin Komárek (Česká republika)
6. Dirk Braun (Německo)
7. Christophe Geissler (Švýcarsko)
8. Paolo Vicenzi (Itálie)

Den před Champions Trophy proběhl závod Rookie World Championship a náš reprezentant Josef Pavlíček i přes DQ na Stock Saw, které se tak už stává jeho prokletím, obsadil hezké 6. místo.

celkové výsledky Celkové výsledky závodu Champions Trophy 2015

Celkové výsledky (PDF, 128.06 kB)