Řezné kotouče STIHL: přesné, odolné a spolehlivé po všech stránkách

Při práci s rozbrušovacími stroji jsou zásadní správně zvolené řezné kotouče. Víte, kdy použít daný typ řezného kotouče a jak se mezi sebou liší?

Muž pracující na staveništi s rozbrušovacím strojem STIHL TS 500i

Řezné kotouče STIHL – řežou ty nejtvrdší materiály 

Řezné kotouče přenášejí sílu rozbrušovacího stroje na řezaný materiál. Práce s rozbrušovacím strojem je náročná, a proto jsou požadavky na řezné kotouče vysoké. Abyste se mohli vždy spolehnout na přesné řezy a bezpečný provoz stroje na staveništi, při silničních pracích nebo záchranných akcích, splňují naše řezné kotouče nejvyšší standardy kvality. K tomu v neposlední řadě přispívají inovativní výrobní postupy a optimální sladění řezných kotoučů a rozbrušovacích strojů STIHL.

Různé typy řezných kotoučů

Řezné kotouče STIHL lze v zásadě rozdělit do dvou kategorií: kotouče diamantové a s pryskyřičným pojivem. V následujícím textu se dozvíte, čím se od sebe liší:

Řezné kotouče s pryskyřičným pojivem

Muž na staveništi používá rozbrušovací stroj STIHL TS 500i s řeznými kotouči s pryskyřičným pojivem

Řezné kotouče s pryskyřičným pojivem STIHL tvoří tkanina ze skelných vláken, pojivo ze syntetické pryskyřice a brusný korund. Tyto materiály se mísí, tvarují a vypalují do hotových řezných kotoučů. Tímto způsobem se dosáhne optimálního spojení komponentů. Speciální úprava kotoučů a trojité rohože ze skelných vláken zajišťují při pozdějším použití dokonalou stabilitu i při nejvyšších rychlostech. Řezné kotouče s pryskyřičným pojivem jsou ve srovnání s diamantovými kotouči výrazně levnější a jejich přednosti se projevují zejména při práci s kovy a litinovými trubkami.

Diamantové řezné kotouče

Rozbrušovací stroj STIHL TS 440 s diamantovými kotouči za provozu

Diamantové řezné kotouče jsou univerzální řezné kotouče a hodí se pro zpracování široké škály materiálů. Diamantové kotouče pro rozbrušovací stroje jsou oproti jiným řezným kotoučům nesrovnatelné, zejména při použití na přírodní kámen, beton a asfalt.

Hlavní list řezného kotouče je vyroben ze speciální oceli, která je navíc tvrzená, kalená a předpjatá. Tato speciální úprava hlavního listu zajišťuje, že řezný kotouč zůstává stabilní a spolehlivý i při vysokém zatížení – a to při maximální rychlosti 360 km/h.

Pomocí vysokotlakého spékání jsou diamantynejen umístěny na správná místa v řezném segmentu řezného kotouče, ale také jsou v segmentu optimálně spojeny. Spékáním tohoto polotovaru při vysoké teplotě vzniká extrémně odolný spoj bez mezer, což umožňuje optimální řezný výkon. Hotový řezný segment se pak přivaří k hlavnímu listu. Tento postup – na rozdíl od přímého spékání řezných kotoučů – umožňuje extrémně odolné spojení, při kterém se síla rozbrušovacího stroje optimálně transformuje k řezání těch nejtvrdších materiálů.

Řezné kotouče STIHL 

Řezné kotouče STIHL jsou optimálně přizpůsobeny našim rozbrušovacím strojům – dohromady jsou zárukou efektivní, pohodlné a bezpečné práce. Společným vývojem komponentů dosahujeme dlouhé životnosti a zároveň rychlých a přesných řezů. Díky speciálnímu způsobu výroby a zpracování našich řezných kotoučů dochází při řezání k nižším vibracím a síla řezného kotouče se optimálně přenáší na řezaný materiál. V naší široké nabídce diamantovýcha pryskyřičných řezných kotoučů najdete vždy ten správný řezný kotouč pro konkrétní použití a pracovní podmínky, aby se mohl naplno rozvinout výkon vašeho rozbrušovacího stroje.

Uvítali byste osobní pomoc s nákupem?

Shrnutí: Řezné kotouče

  • Řezné kotouče STIHL splňují nejvyšší standardy kvality a jsou optimalizovány pro použití s rozbrušovacími stroji STIHL.

  • Speciální způsob výroby a zpracování našich řezných kotoučů zaručuje efektivní, ergonomickou a bezpečnou práci.

Další informace pro technologické nadšence