Péče o zahradu

Tipy od odborníků pro vaši zahradu

Úžasné chvíle uprostřed zeleně? Dozvíte se vše, co potřebujete vědět pro péči o zahradu. Tipy a doporučení ke stříhání živých plotů, kompostování a spoustě dalších činností.

Osoba v ochranných rukavicích osazuje záhon

PÉČE O ZÁHONY

V našich praktických tipech k péči o záhony vám ukážeme, na co je třeba pamatovat u zeleninových, trvalkových nebo vyvýšených záhonů, a jak záhony optimálně připravit na zimu.

Malý domek se zahradou, v popředí zahradní lavička na zeleném trávníku

PÉČE O TRÁVNÍK

Na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě: na zahradě je pořád co dělat. Pečovat je třeba zejména o trávník. Zjistěte všechno, co potřebujete vědět o péči o trávník, o potřebném vybavení a o tricích, kterými můžete podpořit zdravý růst trávníku.

Žena stříhá živý plot

PÉČE O ŽIVÉ PLOTY

Proměňte svou zahradu v útočiště a obklopte ji nádhernými živými ploty. V našich praktických tipech k péči o živé ploty najdete všechny důležité informace o správném stříhání, každodenní péči nebo o tom, jak rozpoznat choroby živých plotů a jak s nimi bojovat.

Žena stříhá větve stromu zahradnickými nůžkami

PÉČE O STROMY

Pro zdravé stromy a bohatou úrodu: správnou péčí o stromy se postaráte o to, aby se stromům na vaší zahradě dobře dařilo. Vysvětlíme vám, jaké nářadí vám pomůže při péči a jaká specifika je třeba vzít v úvahu při prořezávání ovocných stromů.

Kolečko se zahradním odpadem vedle kompostu

LIKVIDACE ZAHRADNÍHO ODPADU

Při péči o zahradu vždy vzniká odpad, který je třeba zlikvidovat. Ale kam s odřezky z keřů a starým listím? Připravili jsme pro vás shrnutí toho, proč byste neměli pálit zahradní odpad a jak ho můžete správně zlikvidovat

Zahradní kalendář STIHL

Zahradní kalendář STIHL

Na zahradě je práce od ledna do prosince. V některých měsících však určité květiny, keře a stromy snášejí péči lépe než jindy.

Co a kdy dělat na zahradě?

S naším zahradním kalendářem STIHL, budete mít vždy přehled o všech důležitých zahradnických pracích. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru níže a zahradní kalendář obratem obdržíte do e-mailu.

Další informace pro zahradní nadšence