STIHL TIMBERSPORTS®: Královská třída ve sportovním dřevorubectví

STIHL TIMBERSPORTS® je mezinárodní série adrenalínových soutěží ve sportovním dřevorubectví. Ne nadarmo je tato série považována za královskou třídu sportovního dřevorubectví. Sportovci mezi sebou soutěží v národních a mezinárodních soutěžích – většinou ve třech disciplínách se sekerou a třech disciplínách s pilou.

Fandění na akci STIHL TIMBERSPORTS®

STIHL TIMBERSPORTS® u nás

Akce STIHL TIMBERSPORTS®

Zde najdete přehled všech oficiálních akcí a soutěží STIHL TIMBERSPORTS® po celém světě. Poskytujeme komplexní rozpis akcí s podrobnými informacemi o dění na akci, kdy a v kolik hodin si můžete koupit vstupenky, zda se z akce vysílá v přímém přenosu a jak vypadají výsledky. 

Timbersports závodník

Historie STIHL TIMBERSPORTS®

Sportovní dřevorubectví má více než 150letou tradici, a proto je často označováno jako „původní extrémní sport“. Své kořeny má tento sport v Austrálii a na Novém Zélandu. Odtud se rozšířil do Kanady, USA, Evropy a nakonec i do Asie. 

První Mistrovství světa dřevorubců se konalo v Latrobe v Tasmanii v roce 1891. Odtud se sportovní dřevorubectví rozlétlo po celém světě a brzy se stalo velmi populárním v USA a Kanadě. K tomuto vývoji dále přispěla na přelomu 19. a 20. století v Severní Americe průmyslová revoluce, se svou zvýšenou poptávkou po dřevní hmotě. Právě z této doby pochází disciplína Springboard, která simuluje kácení přesílených stromů, které bylo nutno porazit po několika kusech na stojato.Nové soutěže byly zakládány, pravidla stanovována a další sekací i řezaní disciplíny byly přidávány.

Téměř všechny disciplíny pocházejí z tradičních lesnických činností. Zatímco některé z nich výslovně simulují kácení a přesekávání stromů, jiné se zaměřují více na dovednosti v manipulaci s pilami a práci se dřevem.

Disciplíny STIHL TIMBERSPORTS®

V soutěži STIHL TIMBERSPORTS® se sportovci utkávají celkem až v šesti tradičních disciplínách sportovního dřevorubectví – záleží na formátu soutěže. Ve třech disciplínách se používá sekera, ve třech pila. Mezi disciplíny se sekerou patří Underhand Chop, Standing Blok Chop a Springboard. Tři disciplíny s pilou jsou Stock Saw, Single Buck a Hot Saw.

S newsletterem STIHL vám už nic neunikne.

VÍCE PRO FANOUŠKY STIHL TIMBERSPORTS®