Zahradní drtiče a štěpkovače

FilterIconFiltrovat

Příslušenství


DRTIČE PRO EFEKTIVNÍ VÝROBU MULČE A KOMPOSTU.


Se zahradním drtičem STIHL přeměníte tvrdé i měkké odřezky ze stromů, keřů a dalších rostlin na hodnotný mulčovací materiál nebo kompost během chvilky.
DRTIČE STIHL USNADŇUJÍ PRÁCI S ODŘEZKY


Na jaře je třeba zahradu uvést do kondice a na podzim je třeba některé rostliny prořezat. Drtič STIHL vám při těchto činnostech ušetří spoustu času a práce. Všude, kde se provádí prořezávání, se hromadí zahradní odpad, jako jsou drobné větvičky, větve nebo zelené odřezky, které nerozdrcené zabírají na zahradě spoustu místa a obvykle jich je více, než pojme koš na bioodpad. Nezřídka se stává, že je musíte odvézt na sběrné místo. Znáte tento problém až příliš dobře? Pak se vyplatí podívat na naši nabídku elektrických a benzínových drtičů. S výkonným zahradním drtičem  STIHL spolehlivě obnovíte pořádek na svém pozemku. Naše drtiče promění hory zeleného odpadu v praktické rostlinné zbytky.


Drcený materiál vám nabízí mnoho výhod:  • Drcení v drtiči snižuje objem posekané trávy až o 75 %, což vám usnadňuje nejen její likvidaci, ale i další zpracování.

  • Drcený materiál můžete použít k pokrytí půdy, jako kompost, k hnojení nebo k tvorbě humusu.

  • Zkompostovaný drcený materiál obsahuje cenné živiny a ušetří vám tak náklady na další hnojiva.


KTERÝ ZAHRADNÍ DRTIČ JE PRO MĚ VHODNÝ?


Pomocí několika otázek můžete určit, který drtič je nejvhodnější právě pro vaše účely.  1. Je k dispozici připojení k elektrické síti? Pokud ano, pak si můžete vybrat mezi benzínovými nebo elektrickými drtiči. Pokud ne, pak budete určitě potřebovat benzínový drtič.

  2. Jaký druh materiálu chcete zpracovávat? Větve a dřevnaté odřezky živých plotů, nebo spíše smíšené s listím, zelenými odřezky a tenkými větvičkami? Nebo obojí? Typ drceného materiálu a jeho množství jsou důležitými kritérii. Výkonné benzínové drtiče se vyplatí zejména pro různé druhy drceného materiálu a větší množství. V naší nabídce najdete elektrické drtiče bez emisí v kompaktním provedení pro menší množství tvrdého drceného materiálu i s větším výkonem pro větší množství různého drceného materiálu.

  3. Pracujete v prostředí obzvláště citlivém na hluk? Pak byste se měli ujistit, že má drtič hlukově izolovaný zásobník, nebo si rovnou vybrat tichý elektrický drtič.

Prohlédněte si rozsáhlou nabídku drtičů STIHL a jednotlivé modely porovnejte.ČÍM JSOU DRTIČE STIHL VÝJIMEČNÉ


Kromě snadné obsluhy mají všechny zahradní drtiče STIHL jednu společnou vlastnost: hlukově izolovaný zásobník, který minimalizuje pracovní hluk při drcení. Naše drtiče s dvoukomorovým systémem a technologií otáčení toho nabízejí ještě více. S dvoukomorovým systémem můžete současně podávat tvrdší větve i měkčí zelené odřezky. Každá komora má vlastní nože, což umožňuje obzvláště efektivní práci a trvale vysokou kvalitu drceného materiálu. Drtiče STIHL s reverzibilní technologií mění směr otáčení drticích nožů stisknutím tlačítka: otáčení ve směru hodinových ručiček se postará o tvrdší případy, jako je dřevo a větve, zatímco otáčení proti směru hodinových ručiček využívá nože k přípravě měkkého zahradního odpadu na kompost. Toto rozlišení podle drceného materiálu chrání nože a prodlužuje jejich životnost.DRTÍCÍ VÁLEC NEBO NOŽOVÉ ÚSTROJÍ?


Dva nejběžnější typy drtičů jsou s drtícím válcem a nebo nožovým ústrojím. Liší se především technologií použitou k drcení materiálu. S výkonným nožovým drtičem STIHL snadno vyrobíte cenný mulč z dřevnatých a měkkých rostlinných zbytků. U tohoto typu drtiče rychle rotující ostré nožové mechanismy rozřežou trávu a rostlinné zbytky na malé kousky. Tento rozdrcený materiál pak můžete použít například k mulčování nebo k zakrytí rostlin. Většina nožových drtičů STIHL drtí materiál pomocí tzv. sendvičového systému nožů, který pracuje s obzvláště nízkými vibracemi a je vybaven přídavnými křídlovými noži a trhacími nosy. Tím je zajištěno spolehlivé drcení zeleného odpadu.S válcovým drtičem můžete vyrobit vynikající drcený materiál pro kompostování. Řezné válce uvnitř těchto modelů v prvním kroku rozdrtí a poté rozdrtí větve a zelený odpad. Získáte tak organický materiál, který se v krátké době rozloží, protože válce rozbíjejí vlákna, což mikroorganismům kompostování obzvlášť usnadňuje. Tento způsob zpracování způsobuje velmi malý hluk, proto se tomuto typu drtiče také říká tichý drtič. Další výhodou válcového drtiče je automatické podávání drceného materiálu. To znamená, že při zpracování větví nebo jiného zeleného odpadu v drtiči nemusíte tlačit ani tlačit. Naše válcové drtiče poznáte podle písmene "L" v označení modelu.Stejně rozmanitý jako je náš sortiment drtičů, je i příslušenství k drtičům, které dokonale přizpůsobí práci se zahradními drtiči STIHL vašim potřebám. Patří k nim například robustní sběrný koš o objemu 50 litrů nebo zásobníky pro zpracování různých druhů tvrdých odřezků.