O nás

Zahradní a lesní technika, která už téměř 100 let mění svět. Našim hlavním cílem je usnadnění života našich zákazníků při práci v přírodě a s přírodou. S inovativními výrobky, které neustále přesvědčují nejen svou kvalitou a výkonem.

Krajina lesů a hor

O SPOLEČNOSTI STIHL

Koncern STIHL vyvíjí, vyrábí a prodává motorové stroje pro lesnictví a zemědělství, ale také pro údržbu krajiny, stavebnictví a soukromé zahradníky. Širokou škálu našich produktů doplňují digitální řešení a servisní služby. Výrobky STIHL se vždy prodávají prostřednictvím specializovaných prodejců poskytujících také odborný servis – máme 42 dceřiných společností, přibližně 120 dovozců a více než 55 000 specializovaných prodejců ve více než 160 zemích. Kromě toho provozuje společnost STIHL několik vlastních e-shopů, jejichž množství neustále narůstá.

Náhradní Alt text

Pohled do historie

Všechno začalo v roce 1926: Andreas Stihl zakládá firmu a vyvíjí svou první řetězovou pilu. Tento vynález znamená revoluci pro práci v lese a ze společnosti STIHL se tak stává světový lídr na trhu a v oblasti technologií. Díky průkopnickému elánu zakladatele naší společnosti stále vyvíjíme revoluční inovace. Například akumulátorové technologie, digitální řešení, robotiku a umělou inteligenci. Na všem pracujeme s nadšením a s cílem se neustále rozvíjet. 

Nyní STIHL vyrábí stroje a jejich součástky v sedmi zemích světa, a to v Německu, USA, Brazílii, Švýcarsku, Rakousku, Číně a na Filipínách. Od roku 1971 je STIHL nejprodávanější značkou řetězových pil na světě.

Pohled na les z ptačí perspektivy

Hodnoty, které nás spojují po celém světě

Ve společnosti STIHL pracují lidé ze všech koutů světa, díky čemuž jsme na světových trzích jako doma. Proto je důležité, aby nás spojovaly hodnoty, které přesahují hranice států a které určují naše jednání. Protože trvalého úspěchu dosáhnou pouze ti, kteří neustále rozvíjí a přizpůsobují svůj podnik trvalým zásadám a závazným směrnicím. O tom jsme jako rodinná firma přesvědčeni. Proto se tento postoj odráží i v naší firemní kultuře a hodnotách, které společně s naším podnikem každý den rostou a a rozvíjejí se.

STIHL v číslech

INOVACE NÁS POSOUVAJÍ KUPŘEDU

V současné době vlastníme přibližně 2500 patentů na naše produkty a technologie a většinu našich dílů a produktů vyrábíme ve vlastní režii, takže si můžeme být naprosto jisti, že poskytujeme kvalitu, kterou požadujete. 

A pokud jde o kvalitní stroje, víme, že budoucnost je v elektřině. Akumulátorová technika je pro nás v posledních letech klíčovou oblastí a naše investice do této oblasti odpovídají našim dlouhodobým ambicím pro akumulátorové nářadí STIHL. Naše akumulátorové zahradní nářadí je tiché a snadno ovladatelné, má veškerý výkon, který potřebujete k rychlému a efektivnímu provedení práce. Ale ani my neusínáme na vavřínech; vždy se snažíme zlepšovat, kde se dá, a to prodloužením pracovní doby, rychlejšími možnostmi nabíjení a ještě působivějším výkonem. 

Další oblastí, kde se snažíme o neustálé zlepšování, je náš vlastní dopad na životní prostředí. Nářadí konstruujeme s ohledem na udržitelnost, takže je lze snadno opravit pomocí originálních náhradních dílů STIHL v naší celosvětové síti schválených prodejců STIHL. Náhradní díly dodáváme i po dobu nejméně deseti let po skončení životnosti výrobku, takže se na něj můžete spolehnout i v dalších letech.

Oznamovací systém STIHL

Vaše podněty jsou pro nás důležité. Dodržování platných zákonů a interních předpisů je základem odpovědného řízení společnosti ve skupině STIHL. Své firemní kroky proto vždy přizpůsobujeme zásadám společenské odpovědnosti. 

V tomto systému pro oznamovatele (whistleblowing) můžete nahlásit podezření na možné porušení zákona nebo Kodexu chování společnosti STIHL. Tato platforma vám umožňuje podat zprávu zcela anonymně.

Více informací najdete zde.