Řetězy a vodicí lišty STIHL: sestava pro špičkový výkon

Všechny řetězy a vodicí lišty STIHL jsou vyvíjeny přímo u nás. Díky tomu můžeme zaručit dokonalé sladění řezného nástroje a pohonné jednotky – a zajistit tak nejlepší možný výkon.

A man wearing safety gear by a tree, with a STIHL MS 261 C-M petrol chainsaw with Light 04 guide bar in the foreground

Pro dosažení nejlepšího výkonu řetězové pily používejte vodicí lišty a řetězy STIHL společně

Při práci v přírodě potřebujete vybavení, které zvládne i tu nejnáročnější výzvu. Proto jsme vyvinuli celou řadu pilových řetězů a vodicích lišt, které odpovídají nejrůznějším požadavkům. Všechny naše výrobky se mohou pochlubit výjimečnými technickými inovacemi a vysokou kvalitou výroby, a když spojíte vodicí lištu STIHL s pilovým řetězem STIHL, naplno tak můžete těžit z odborných znalostí, které do naší práce vkládáme.

STIHL pilové řetězy: preciznost a výkon

Řetězy pro motorové pily STIHL jsou ztělesněním čisté švýcarské dokonalosti. Již po desetiletí se vyrábějí v naší továrně ve švýcarském městě Wil na specializovaných strojích, které byly vyvinuty a vyrobeny ve vlastní režii. Díky tomuto důrazu na výrobek jsou dnes řetězy STIHL nabízeny ve všech výkonnostních třídách a pro všechny značky řetězových pil. Můžete si být jisti, že pilové řetězy STIHL poskytují vynikající řezný výkon a dlouhou životnost a při provozu jsou mimořádně tiché – a to i při použití na řetězových pilách jiných výrobců. 

Výjimečné vlastnosti pilových řetězů

Řetězové pily STIHL jsou tak výkonné jen díky neustálým inovacím a zdokonalování mnoha kvalitních vlastností, které jsou součástí výrobků a výrobního procesu. Mezi konkrétní benefity, které jsme v průběhu let vyladili, patří:

Všechny tyto vlastnosti zajišťují, že pilové řetězy STIHL v kombinaci s vodicími lištami STIHL a pohonnou jednotkou STIHL nabízejí optimální řezné vlastnosti. Díky vysoké kvalitě pilových řetězů STIHL a modularitě, která byla od samého počátku zohledněna při jejich konstrukci, můžete doplněním řetězu STIHL modernizovat i řetězové pily jiných výrobců.

Inovativní pilový řetěz Rapid HEXA 3/8" 

Řetězová pila STIHL Rapid HEXA na pracovní ploše s dřevěnými třískami

Nový pilový řetěz Rapid Hexa nastavuje nové standardy s až o 10 % vyšším řezným výkonem ve srovnání s řetězem 36 RS. Díky novému inovativnímu tvaru zubů a úzkému záběru pilového řetězu Rapid Hexa je možné toto výrazné zvýšení výkonu – ideální pro profesionální lesnictví a těžbu dřeva. 

Je to proto, že nový šestihranný pilník Hexa, který dokonale odpovídá tvaru zubu, se perfektně přizpůsobí tvaru zubu a vy tak pilový řetěz naostříte pod téměř ideálním úhlem rychleji a přesněji než dosud. To vše bez držáku pilníku a brusné mřížky – pro řetěz, který vydrží déle. V našem videu můžete vidět pilový řetěz a pilník Hexa v akci.

Pilové řetězy .325" Pro

A STIHL saw chain beside a tool on a workbench

Naše inovativní pilové řetězy .325" Pro obsahují všechny výše uvedené pokročilé funkce a navíc nabízejí působivě vyšší výkon: o 20 % lepší řezání a o 20 % nižší vibrace. Tyto vlastnosti znamenají práci bez únavy a nejlepší výkon ze všech dosavadních pilových řetězů STIHL. Pilové řetězy STIHL .325" Pro jsou k dispozici v pěti konstrukčních variantách – Super, Super 3, Micro, Micro 3 a Duro 3 – pro vodicí lišty s šířkou drážky 1,3 mm.

Vodicí lišty STIHL: lehké, robustní, inovativní.

U řetězové pily STIHL je to vodicí lišta, která vše drží pohromadě. Tento prvek je zodpovědný za přesné vedení pilového řetězu s minimálními třecími ztrátami a musí vydržet i tu největší zátěž. Vodicí lišta je vodicí prvek, který vede sílu motoru přes pilový řetěz do dřeva. STIHL nabízí dokonalé vodicí lišty, které jsou vyvinuty pro každou oblast použití a vyráběny ve vlastní režii. Desetiletí výzkumu, vysoce kvalitní materiály, inovativní výrobní postupy a supermoderní výrobní zařízení zajišťují osvědčenou kvalitu každé vodicí lišty STIHL, stejně jako elektronická kontrola výroby a konečná fáze kontroly kvality. Tak se každá vodicí lišta STIHL osvědčí tváří v tvář výzvám, jimž každodenně čelí.

Proč jsou vodicí lišty STIHL tou správnou volbou

Kácení, prořezávání, zpracování – ať už se svou motorovou pilou plánujete dělat cokoli, se správnou vodicí lištou STIHL budete dobře vybaveni pro každý úkol. Stejně jako u všeho, co STIHL vyvíjí, rozhodují kvalitní vlastnosti:

Rollomatic E, Rollomatic ES a Duromatic: Vodicí lišty STIHL pro každé použití 

Vodicí lišty STIHL lze rozdělit do tří základních typů. Každý z nich je navržen s ohledem na různé požadavky a oblasti použití, od univerzálních modelů až po profesionální produkty. Níže jsme pro vás uvedli klíčové vlastnosti našich vodicích lišt. 

Rollomatic E (Light)

 • Vodicí lišta pro univerzální použití, v řadě provedení
  • Tři ocelové pláty z kterých se skládá vodicí lišta jsou svařeny dohromady
  • Z prostředního plátu je v určitých místech vybrán materiál, aby lišta měla nižší hmotnost
 • Pro použití od akumulátorových pil až po benzínové s výkonem do 3,5 kW
 • K dispozici v délkách od 25 cm do 63 cm 

Rollomatic ES

 • Robustní pevné tělo s plně vyměnitelným čelem lišty; včetně ozubeného kola
 • Pro profesionální řetězové pily s výkonem nad 3,5 kW 
 • K dispozici v délkách až 150 cm

Duromatic

 • Pevné ocelové tělo 
 • Karbidový povlak na čele lišty
 • Pro použití s řetězovými pilami střední a vysoké výkonnostní kategorie
Muž řeže strom benzínovou motorovou pilou STIHL MS 261 C-M s vodicí lištou Light 04.

Vodicí lišty Light 04

Naše inovativní vodicí lišty STIHL Light 04 nyní umožňují ještě bezpečnější a příjemnější práci v přírodě díky nižší hmotnosti soustavy, optimalizované manévrovatelnosti podél kmene a nižšímu zpětnému rázu bez snížení stability. Slim provedení vodicí lišty Light 04 je schváleno pro použití s pohonnými jednotkami MS 261, MS 271 a MS 291.

Lehké a zároveň odolné:

 • Lišta až o 200 g lehčí 
 • Výrazně vyšší průraznost 
 • Snížený zpětný ráz
 • Lepší vyvážení při řezání 
 • Snadnější vedení lišty 
 • Užší obrysy lišty 
 • Nový, výrazný design

 

Při použití s novým pilovým řetězem STIHL .325" Pro nastavuje tento řezný nástavec nový standard pro pilové řetězy a vodicí lišty – profesionálové i nároční soukromí uživatelé poznají a pocítí rozdíl již při prvním řezu.

Shrnutí: Pilové řetězy a vodicí lišty STIHL 

 • Všechny pilové řetězy a vodicí lišty STIHL jsou vyvinuty přímo ve vlastní výrobě společnosti STIHL. 
 • Nabídka pilových řetězů STIHL zahrnuje výrobky vhodné pro každé použití 
 • Pilové řetězy STIHL lze použít i u řetězových pil jiných výrobců 
 • Vodicí lišty STIHL se dělí na typy Rollomatic E, Rollomatic ES a Duromatic 
 • STIHL vždy nabízí ideální vodicí lištu pro každou výzvu

Více o inovativní technologii STIHL