Zahradní nůžky a vyvětvovací nůžky

FilterIconFiltrovat

Skupina uživatelů
Oblast použití
Typ použití
Typ výrobku
Pohon
Cena
16 z 16 Produktů

Příslušenství

KVALITNÍ PÉČE O DŘEVINY

Ať už se jedná o profesionální vinařství a sadařství, nebo o údržbu zeleně a zahrady: s našimi vysoce kvalitními zahradními a vyvětvovacími nůžkami budete ideálně vybaveni pro všechny potřebné práce.

ZAHRADNÍ NŮŽKY STIHL: VŠECHNO, JEN NE OBYČEJNÉ.

Když doma na zahradě skončí období kvetení trvalek a rostlin nebo když je třeba prořezat vinici, potřebujete nářadí, na které se můžete spolehnout. Zahradní nůžky STIHL mají vše, co potřebujete pro efektivní, přesné nebo k rostlinám obzvláště šetrné řezy. Ať už jste soukromý pěstitel, nebo profesionál pečující o plodiny, dřeviny nebo obecní zeleň.

JAK NAJÍT TY SPRÁVNÉ NŮŽKY

Pravidelným prořezáváním větviček a větví zajistíte lepší růst ovocných stromů a vyšší výnosy při sklizni. Odstraňováním odumřelých částí stromů navíc zabráníte šíření hniloby a předejdete nehodám způsobeným pádem větví. Nezapomeňte, že k úspěšnému prořezávání potřebujete různé nástroje v závislosti na typu rostliny. Při výběru nářadí na prořezávání byste také měli zvážit, zda jsou větve ještě čerstvé a zelené, nebo již staré a suché. Pro zelené větve jsou vhodné nůžky, které používají obtokový (bypass) mechanismus. Pro suché a tvrdší dřevo doporučujeme nůžky s kovadlinkovým (amboss) mechanismem.

AMBOSS NEBO BYPASS?

Bypassové nůžky STIHL s jednoručním zámkem mají 2 přesně sladěné, broušené nože, které umožňují spolehlivě provádět hladké střihy bez drcení stříhaného materiálu. Tento mechanismus je vhodný zejména pro stříhání čerstvých dřevin, jako jsou mladé výhonky, růže nebo zelené dřevo. Rostliny jsou ošetřovány co nejšetrněji. Aby nedocházelo k zasekávání čepelí kvůli rostlinným šťávám nebo nečistotám, je mnoho našich nůžek vybaveno praktickou drážkou. Integrovaný zářez pro stříhání drátů zajišťuje, že při upevňování popínavých rostlin nebudete potřebovat žádné další nástroje.

Pokud stříháte ambossovými nůžkami, broušené ostří se protlačí dřevem a poté se setká s hladkým, neostrým protějškem zvaným kovadlinka. Tímto způsobem lze snadno proříznout zejména mrtvé a tvrdé dřevo. Práce s těmito nůžkami na větve nebo s prořezávacími nůžkami vyžaduje relativně málo síly a můžete s nimi pracovat i delší dobu, aniž byste si namáhali klouby.

VYVĚTVOVACÍ PILKY PRO ÚPRAVU A ÚDRŽBU STROMŮ

Tam, kde zahradní nůžky nebo nůžky na větve nedosáhnou dále, můžete dosáhnout ohromujícího úspěchu s vyvětvovací pilou STIHL. Nabízíme všestranné vyvětvovací pily pro širokou škálu úkolů: Od krátké pily pro univerzální použití v terénních úpravách a stavebnictví až po profesionální pilu na teleskopické tyči – s trvalou ostrostí díky tvrdě chromované uhlíkové oceli. Ani těžko přístupné větve nejsou pro tuto pilu žádný problém.