Mistrovství ČR 2006

Trhovky u Orlické přehrady, 9. července

CZECH SERIES 2006

Třetí ročník Mistrovství ČR v dřevorubeckém sportu STIHL® TIMBERSPORTS® hostil Sporthotel Trhovky u Orlické přehrady. Finálovému klání předcházel tréninkový kemp, kterého se zúčastnilo 34 odvážných, z nich postoupilo 26 do intenzivní druhé části kempu. Do finálového závodu se probojovalo 14 nejlepších. Trenéry na kempu byli jednak náš nejúspěšnější borec, trojnásobný mistr Evropy, Martin Komárek,  dále Carson Bosworth, americký matador patřící k nejužší světové špičce a také hlavní rozhodčí STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES v Evropě Markus Kaluza z Německa.

Ve finále se soutěžilo v pěti disciplínách, kdy nerozhoduje pouze fyzická síla, ale i přesnost a především rychlost. Jedním z pomyslných vrcholů byl i první ostrý závod v ČR v nejatraktivnější disciplíně Springboard s jedním prknem. Tato disciplína je po právem nazývaná adrenalinovou, vždyť závodník balancuje na prkně odkud přesekává vrchol klády. Třešničkou na dortu byla exhibice Martina Komárka, který jako jediný přesekával kládu v téměř třímetrové výšce s použitím dvou podpůrných prken. Přes tento výrazný handicap byl jeho čas o více než polovinu lepší než u vítěze této disciplíny.

Kemp Trhovky připravil všem borcům velmi živou, energií, adrenalinem a sluncem nabitou atmosféru. Celý průběh závodu byl sledován davy přihlížejících diváků, kteří ani na chvíli neváhali vyměnit lenošení na pláži za atraktivní show STIHL® TIMBERSPORTS®, ale také kamerami ČT 4 Sport, která přenášela části závodu. Disciplíny při Mistrovství byly v pořadí Springboard, Standing Block Chop, Stock Saw, Single Buck a Underhand Chop.

Celkovým vítězem, který získal nejvíce bodů za umístění v pěti soutěžních disciplínách se stal Jan Svoboda z Liptálu u Vsetína. Závod také rozkryl tajenku v podobě týmu pro štafetový závod na nadcházejícím mistrovství Evropy STIHL® TIMBERSPORTS®, které se koná v srpnu ve Švýcarsku. Jeho členy jsou Martin Komárek (Standing Chop), Jindřich Pražák (Single Buck), Jan Wáwrů (Underhand Chop) a Jaroslav Gottvald (Stock Saw).

results_trhovky Celkové výsledky závodu Mistrovství ČR 2006

Celkové výsledky (PDF, 53.19 kB)