Brno - Modřice, 09/12/2016

Nový akusystém STIHL COMPACT

Nový akusystém STIHL COMPACT Zoom

STIHL uvedl na trh nový akumulátorový systém STIHL COMPACT, který je určen pro majitele soukromých domů a zahrad. Nabídka akusystému COMPACT se skládá z motorové pily, vyžínače a foukače STIHL, které jsou napájeny stejnou 36 voltovou baterií. Ve velmi blízké budoucnosti tuto trojici přístrojů rozšíří ještě zahradní nůžky. Majitelé akusystému mohou i při volnočasovém zahradničení ocenit naprostou volnost pohybu, snadné ovládání, příjemně nízkou hmotnost akumulátorových strojů i tichý provoz bez spalin.

Akumulátorové nástroje jsou moderní
Moderním trendem při údržbě zahrad je využívání akumulátorových nástrojů. Ty mají hned několik výhod oproti běžným zahradním strojům. Jsou lehčí, výrazně tišší, nevytváří žádné spaliny a díky možnosti opětovně nabíjet akumulátor je jejich provoz levnější než u strojů vybavených spalovacím motorem. Smyslem akumulátorového systému je využití jedné (či více dle potřeby) baterie pro několik různých přístrojů. Majitel akusystému většinou v jednom dni vykonává jeden druh naplánované práce a tak pro několik přístrojů stačí mít jednu či dvě baterie. Na jaře, kdy rychle roste tráva, je baterie využita ve vyžínači a v zahradních nůžkách při úpravách živých plotů. Při ošetřování dřevin zase baterie poslouží v akumulátorové pile, která je na prořezávky vhodná i vzhledem ke své nízké hmotnosti. Na podzim se pak baterie nejvíce využije ve foukači při foukání spadaného listí. Tichý chod navíc ocení sousedé, kteří nebudou rušeni nadměrným hlukem.

Akusystém COMPACT
Nabídka akusystému COMPACT se momentálně skládá z motorové pily MSA 120 C-BQ, vyžínače FSA 56 a foukače BGA 56. Přístroje jsou napájeny 36 voltovou baterií, kterou STIHL nabízí ve dvou kapacitách.

Motorová pila MSA 120 C-BQ
Akumulátorová řetězová pila pro zahradnictví a práce kolem domu je velmi lehká a nebývale snadno ovladatelná, ale především je to skutečná motorová pila STIHL se vším všudy: s rychloupínáním řetězu, brzdou řetězu Quick Stop Super, 1/4 " PM3 řetězem pro přesný řez a dobrý řezný výkon. Pila je přitom tak tichá, že při její obsluze není potřeba ochrany sluchu. Nic samozřejmě nebrání ani využívání tohoto přístroje v interiéru, například při opravách či kutilství.

Vyžínač FSA 56
Akumulátorový vyžínač FSA 56 pracuje s vysokým výkonem a přesností. Skvělých výsledků dosahuje díky nízké hmotnosti, ale i vyžínací hlavě o průměru 280 mm, měkké nastavitelné rukojeti a automatickému nastavování struny. FSA 56 je zaměřen na výkon s nízkou hlučností, při které není potřeba ochrany sluchu.

Foukač BGA 56
Akumulátorový foukač BGA 56 je překvapivě silný, tichý ale především pohodlný. Bez námahy odstraní listí a posečené či ostříhané zbytky rostlin. Lze jej přizpůsobit ve třech stupních individuální výšce těla popř. příslušnému použití. Zabrání se tak zbytečné ztrátě foukací síly kvůli velké vzdálenosti od země. Pracuje tak tiše, že neruší sousedy a při práci s ním není potřeba ochrana sluchu.

Akumulátory
STIHL má v akuprogramu COMPACT v nabídce dva akumulátory:
AK 20 má kapacitu 118 Wh a LED ukazatel stavu baterie zatímco AK 10 má kapacitu 59 Wh a je také vybaven ukazatelem stavu baterie.
Nabíječka AL 101
Nabíječku pro akumulátorový systém COMPACT lze namontovat podle potřeby na zeď. Akumulátor AK10 se na 100 % nabije za 80 minut. Větší akumulátor AK20 se na 100 % nabije za 150 minut.

Akusystém COMPACT je k dispozici na českém trhu od srpna letošního roku.