Göteborg, SWE, 10/30/2022

MISTROVSTÍ SVĚTA OVLÁDLA AUSTRÁLIE

MISTROVSTÍ SVĚTA OVLÁDLA AUSTRÁLIE Zoom

Ve dnech 28.-29.10.2022 se ve švédském Göteborgu konalo MS STIHL TIMBERSPORTS®, po třech letech opět se vší parádou a s halou plnou diváků, kteří vytvořili všem sportovcům neuvěřitelnou atmosféru.
Česká republika vyslala do obou soutěžních dnů ty nejlepší současné borce. Byl to první závod našeho teamu bez Martina Komárka, který letos na jaře tragicky zahynul a který byl v tomto sportu naprostou legendou. Jeho památku uctili někteří závodníci černou páskou na paži a vydali ze sebe maximum i na jeho počest.

V soutěži štafet naše omlazená reprezentace nezklamala a ví, na čem v tréninku zapracovat pro posun mezi nejužší evropskou špičku, do společnosti Švédska a Polska. Celkově obsadili Matyáš Klíma, Martin Kalina, Zdeněk Mařas, Martin Maděra, Martin Roušal a Ivan Bambuškar desátou příčku. Ze zlata se radovala Austrálie, následovaná USA a Novým Zélandem.
V soutěži jednotlivců byl již podruhé v kariéře naším želízkem v ohni letošní mistr ČR Martin Roušal. Velkou radost udělal všem svým fanouškům, neboť se mu podařilo vylepšit své maximum a posunout se o drahocennou jednu příčku na celkové sedmé místo v nabité konkurenci evropské a zámořské elity tohoto sportu. Vítězem se stal Brad De Losa z Austrálie, na stříbrnou příčku vystoupal Matthew Cogar z USA a třetí byl Marcel Dupuis z Kanady.
MS STIHL TIMBERSPORTS® bylo fascinující a adrenalinovou podívanou, nabitou osobními rekordy a skvělou atmosférou. V příštím roce se tato úžasná show přesune do německého Stuttgartu.