Frenštát pod Radhoštěm, 06/04/2022

Kalina zlatý, Klíma stříbrný

Kalina zlatý, Klíma stříbrný Zoom

V sobotu 4. června 2022  proběhl v přírodním Amfiteátru na Horečkách závod CZECH TROPHY - nejprestižnější dřevorubecké série STIHL TIMBERSPORTS®.

Do tohoto úžasného areálu se dřevorubci vrátili po třech letech a fanoušci zde opět nezklamali a vytvořili fantastickou atmosféru. Svým mohutným povzbuzováním dovedli českou špičku k vynikajícím výkonům.

Padlo zde několik osobních rekordů a sportovní úroveň byla opravdu vysoká.

V nejtěžším formátu dřevorubeckých sportů „Trophy" bylo úkolem závodníků bez pauzy absolvovat čtyři disciplíny – Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck a Standing Block Chop. V ostrém sledu těchto disciplín je potřeba si bez chyby a zaváhání poradit s motorovou pilou, sekerami i jednomužnou pilou. Sekají a řežou se bloky, které simulují ležící i stojící stromy.

Nemilosrdným sítem K.O. systému se rozhodlo o českém šampionovi. Tím se stal po nervydrásajícím finále Martin Kalina. Těsně za ním skončil Matyáš Klíma a na třetí příčku vystoupal Martin Roušal.

 

Oba účastníci velkého finále se tímto výsledkem nominovali na European Trophy 2022 ve Francii, které se koná 3.7.2022 v Schirrheinu. Z tohoto závodu také vzejde nominace na World Trophy 2023.

Výsledky lze získat zde: https://data.stihl-timbersports.com/Event/1880

Minutou ticha byla uctěna památka tragicky zesnulého Martina Komárka, legendy tohoto sporu nejen v České republice, ale i ve světě.