Mnichov, 10/02/2021

Komárek bronzový na Mistrovství světa ve STIHL Timbersports®

Zoom

Po nervydrásajícím souboji MS STIHL TIMBERSPORTS®, které se konalo v sobotu 2.10.2021 v německém Mnichově, dosáhl český reprezentant Martin Komárek na třetí příčku. První se umístil Jason Lentz z USA, druhý byl potom Marcel Dupuis z Kanady.

V sobotu 3.10. 2021 se v německém Mnichově konalo Mistrovství světa v dřevorubeckém sportu STIHL TIMBERSPORTS®. S ohledem na pandemii Covid-19 se MS jednotlivců konalo za přísných bezpečnostních podmínek, bez přítomnosti publika. Fanoušci mohli fandit pouze na dálku, prostřednictvím online vysílání.  Letošní mistrovství se bohužel ze stejného důvodu také konalo bez účasti zástupců Austrálie a Nového Zélandu.

Martin Komárek šel do finále z prvního místa, ale nakonec jeho čas stačil až na místo třetí. Poté, co předvedl opravdu skvělý výkon a dosáhl nejlepších časů dne v disciplíně Springboard a Standing Block Chop, nepodařilo se mu v cíli zachránit těsný náskok. Zatímco Komárek zvládl na závodní motorové pile Hot Saw jen čtvrtý nejlepší čas, jeho konkurenti dosáhli časů špičkových a v posledních metrech před cílem jej předběhli. Přesto je třetí místo fantastickým úspěchem a Komárek byl na výkon po soutěži právem hrdý: „Jsem nadšený. Soutěžit na mistrovství světa a dosáhnout dobrého výsledku rozhodně není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Proto mám z umístění radost. " Martin Komárek svým famózním výkonem dokázal, že stále patří k naprosté Evropské špičce a zatím nemá konkurenci. Je evropskou legendou tohoto sportu.

Po vyčerpávající soutěži to byl Jason Lentz z USA, který se při své první účasti na mistrovství světa až ve finálové disciplíně Hot Saw dostal na první místo. Lentz nepředvedl nejrychlejší čas v žádné ze šesti disciplín, ale předvedl nejkonzistentnější celkový výkon. Tím si zajistil své první individuální zlato z mistrovství světa. "Cítím se úžasně. Tento titul byl mým celoživotním snem. Ale byl to těžký boj, nejen pro tři atlety na stupních vítězů, každý závodník odvedl své maximum… "popsal své pocity šampion.

Hned za ním skončil Marcel Dupuis z Kanady. Úřadující kanadský šampion se představil v silné formě a to zejména v sekerových disciplínách, dosáhl nejrychlejšího času v disciplínách Underhand a Hot saw a přestože byl v disciplíně Stock Saw diskvalifikován, postoupil do finálových bojů, kde fantasticky zabojoval. „Ano, měl jsem jednu špatnou disciplínu, ale jinak to šlo opravdu dobře. Bylo skvělé, že se konečně mohlo znovu konat mistrovství světa a vše se zase trochu vrací k normálnímu životu. Blahopřeji Jasonovi, zasloužil si vyhrát."

Ale nebyli to jen tito tři nejlepší, kdo psali historii mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS® 2021. Francouz Pierre Puybaret vytvořil nový světový rekord v disciplíně Single Buck s časem 11,58 sekundy a tento čas ozdobil šampionát. Po soutěži přišel další emotivní okamžik, když sedminásobný německý šampion Robert Ebner oznámil konec své kariéry po dlouhých 16 letech v TIMBERSPORTS®: „Prožil jsem zde mnoho krásných let a jsem velmi vděčný všem kteří při mně stáli a díky nimž jsem se tomuto sportu mohl věnovat tak dlouho " řekl dojatý Ebner.

V letošním roce je tedy dobojováno a v tom příštím bude Mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS® 2022 hostit ve dnech 28. a 29. října Partille Arena ve švédském Göteborgu.