Boj proti padělkům výrobků STIHL

Boj proti padělkům

Plagiátorství značkových výrobků není jen podvodem na zákazníka a výrobce originálu, ale v podobě nehumánních pracovních podmínek i na personál podílející se na výrobě a v neposlední řadě působí významné ztráty pro národní hospodářství. To je hlavní sdělení Dr. Rüdigera Stihla, člena dozorčí rady koncernu STIHL, který stanul v čele Německé protipirátské asociace. 

Také Česká republika patří bohužel k zemím, které se s tímto nešvarem potýkají. S nelegálními kopiemi výrobků firmy STIHL se můžete nejčastěji setkat na parkovištích obchodních domů, tržištích či na benzínových stanicích, kde jsou nabízeny jako výhodný nákup. Mimořádná ostražitost k takovým nákupům je na místě: zdánlivá výhodnost bývá zaplacena velmi draho. Plagiát, pokud je vůbec funkční, nedosahuje ani zlomku životnosti, výkonu a především bezpečnosti jeho originálního předobrazu. Přitom ne vždy jsou padělky prodávány za nízké ceny, ty jsou v mnoha případech pouze jen mírně nižší než ceny originálních produktů. Cílem je vyvolat dojem, že se jedná o originální stroj STIHL.  Oblíbeným trikem balkánských překupnických gangů je pak vyvolání dojmu, že se jedná o originální výrobek z krádeže, který chce zloděj v časové nouzi rychle prodat pod cenou. Dalším místem, kde je možné se s  napodobeninami značkových výrobků setkat, je internet, zejména aukční a inzertní servery. Nejčastěji jsou nabízeny motorové pily, ale i další stroje a náhradní díly a v poslední době i napodobeniny originálních řetězů STIHL.

Názorně jsou negativní dopady činnosti pirátů kopírujících značkové zboží vysvětleny ve filmu, který je umístěn v pravém horní části této stránky.

 

Jak se chránit proti padělkům?

Zvláště tak zvané nákupy na ulici, bleším trhu nebo z kufru automobilu jsou vždy spolehlivým náznakem padělaných, podřadných a rizikových produktů. Totéž platí při nabídce nových produktů na internetu. STIHL prodává své produkty výhradně přes autorizované odborné obchody, které zaručují originalitu, servis a poradenství. U autorizovaného prodejce STIHL si může být jisti, že nedostanete levné napodobeniny, nýbrž 100% kvalitu STIHL. Permanentně aktualizovaný seznam autorizovaných prodejců najdete na těchto webových stránkách.

Příklady pirátských plagiátů originálních výrobků STIHL

V případě jakýchkoliv pochybností o originalitě výrobku STIHL, který Vám je nabízen k nákupu, nás prosím informujte na e-mailové adrese mailto:info@stihl.cz.

likvidace padělků Likvidace padělků, 12. 8. 2014, Vysoké Mýto

Podívat se na video (8.48 MB)
teasertoolbar_produktpiraterie Varování před napodobeninami

Nevýhody a nebezpečí napodobených produktů. Názorně viditelné na tomto videu

Podívat se na video (18.07 MB)