Champions Trophy Budapest 2014

Martin Komárek jako vždy nejlepším Evropanem

Champions Trophy Startovní listina pro 17. května vycházela z výsledků loňského mistrovství světa a byli v ní mistr světa Brad DeLosa (Austrálie), Matthew Cogar (USA), Martin Komárek (Česká republika), Jason Wynyard (Nový Zéland), Mitch Hewitt (Kanada), Daniel Vicente (Španělsko), Krystian Kaczmarek (Polsko) a maďarský mistr István Juhász. Těchto osm mezinárodních elitních sportovních dřevorubeců se utkalo v Budapešti v sobotu v noci v nejtěžším závodě, jaký série Timbersports kdy připravila.

Byť v kvalifikacích všechny převyšoval excelentně připravený Novozélanďan Jason Wynyard, tak nakonec Australan Brad Delosa předčil všechny ostatní s úchvatným finálovým výkonem, kdy všechny čtyři disciplíny zvládl za 59,25 sekundy. Tento vítěz z Lithgow blízko Sidney, který váží 103 kg, měl radost z výsledeku: "Je to skvělé, byla tu velmi tvrdá konkurence. Snažil jsem se zlepšit svůj výkon z kola do kola. Celý závod mě neuvěřitelně energeticky oslaboval." Jason Wynyard , který se stal poraženým finalistou reagoval: "Blahopřeji Bradovi. Jsem však zklamaný, že jsem nezvládl vyhrát. Ale natáhl jsem si stehenní sval při Underhandu a to mé ambice hodně zmařilo." Z Evropanů byl nejlepším Martin Komárek z České republiky, který skončil po strujícím malém finále s Kanaďanem Mitchem Hewittem na čtvrtém místě.

Celkové pořadí Champions Trophy 2014 nakonec vypadalo takto: 1. Brad Delosa (Austrálie), 2. Jason Wynyard (Nový Zéland), 3. Mitch Hewitt (Kanada), 4. Martin Komárek (Česká republika), 5. Matthew Cogar (USA), 6. Daniel Vicente (Španělsko), 7. Krystian Kaczmarek (Polsko), 8. István Juhász (Maďarsko).

celkove vysledky Celkové výsledky závodu Champions Trophy 2014

Celkové výsledky (PDF, 362.72 kB)