Champions Trophy Tjölöholm 2019

Američan Matt Cogar ovládl souboj šampiónů!

Champions Trophy

Američan Matt Cogar vyhrál podruhé STIHL TIMBERSPORTS® Champions Trophy. Ve finále porazil úřadujícího mistra světa Laurence O'Toola z Austrálie. Akce se konala 25. května 2019 v krásném prostředí švédského zámku Tjolöholm před zraky 1400 diváků.

V semifinále porazil Cogar loňského vítěze Kanaďana Stirlinga Harta v neuvěřitelném čase 1:00:91. Ve finále byl Cogar zhruba o dvě vteřiny rychlejší než Australan Laurence O´Toole. Česká republika měla jako jediná země hned dva zástupce, a to Martina Komárka a Martina Kalinu. Oba dva bohužel nepostoupili do čtvrtfinále. Bronz získal Kanaďan Stirling Hart. Čtvrtý byl Polák Michal Dubicki, ten se ale do souboje o bronz nedostavil kvůli zranění.

Cogar komentoval své vítězství takto: "Je to neuvìřitelné. Přijel jsem sem ukázat to nejlepší, ale zlato je jako sen. Prsten pro vítěze je nádherná a úžasná trofej. Souboj s Laurencem ve finále byl hodně náročný, ale zvládl jsem to. Prostředí zámku u moře bylo jedním slovem úžasné, rád bych se sem vrátil."

Støíbrný Laurence O'Tool dodal: "Matt byl dnes nad moje síly, ale můj výkon byl velmi kvalitní. Snad budu mít šanci se vrátit a trofej vybojovat."

Vítěz z minulého roku Kanaďan Stirling Hart řekl: "Pokaždé když vyhraješ medaili, jsi šastný, ale určitě jsem ji nechtěl vyhrát bez souboje. Škoda, že Dubicki nemohl do malého finále nastoupit."

České okénko

Martin Komárek bohužel letos nenavázal na své úspěchy z minulosti. Svůj výkon komentoval takto: "Nezvolil jsem správnou sekeru, a to rozhodlo. Nedokázal jsem se s tím srovnat. Přestože jsem zvyklý na lepší umístění, rozhodně nejsem zklamaný. Moc se těším na listopadové mistrovství světa, které bude poprvé v Česku, a to 1. a 2. listopadu v Praze na Výstavišti."

Martinu Kalinovi unikl postup zhruba jen o půl vteřiny: "Byl to mùj největší závod. Určitě mě mrzí, že jsem nepostoupil, ale udělal jsem drobnou chybu v závěru a to rozhodlo. Je to ohromná zkušenost."

Celkové výsledky závodu Champions Trophy 2019 Celkové výsledky závodu Champions Trophy 2019