18 530,00 Kč
16 630,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Akce
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

RL 540: Výkonný benzínový provzdušňovač trávníku

Správná péče o trávník zahrnuje pravidelné provzdušňování kořenů trávy pro lepší přísun kyslíku. Majitelé soukromých zahrad proto ocení benzínový provzdušňovač trávníku STIHL RL 540, díky kterému bude jejich trávník hustší a odolnější. Díky výkonnému motoru odstraňuje přístroj STIHL RL 540 mech a travní plsť při vertikutaci spolehlivě a rychle, a to i na větších trávnících o rozloze až 2 000 m2. Motor je vybaven systémem snadného startování, a proto jej lze nastartovat s minimální námahou. Provzdušňovací jednotka se spolehlivě zaboří do zplstnatělých míst trávníku díky robustním pevným nožům s ostrými čepelemi. Pracovní hloubku sedmi dvojitých nožů můžete nastavit pomocí páčky na držadle. V případě velmi jílovitých nebo zhutnělých půd a intenzivně využívaných trávníků má smysl trávník po vertikutaci posypat pískem, aby se zkypřila struktura půdy a zabránilo se hromadění vlhkosti. Robustní polymerový kryt benzínového provzdušňovače STIHL RL 540 kombinuje nízkou hmotnost s vysokou odolností vůči teplu a UV záření. Díky hladce se otáčejícím kolům s trakčním profilem a profilem pro zajištění směrové stability má obratný benzínový provzdušňovač s pracovním záběrem 38 cm vždy optimální kontakt s půdou.

Díky madlu integrovanému na krytu můžete provzdušňovač STIHL RL 540 snadno přepravovat. Skládací držadlo přispívá také k prostorově úspornému uskladnění provzdušňovače. Před zvednutím nebo uskladněním přístroje se ujistěte, že je motor vypnutý a konektor zapalování odpojený.

Výbava a funkce

V případě vyobrazení se jedná o ukázkové fotografie. Vzhled a konkrétní upevnění prvků příslušenství na výrobku se může – při podobné funkčnosti – od uvedeného vyobrazení lišit.

Komfortní pohon kol
ODLEHČENÁ KOLA
Nastavení pracovní hloubky na držadle
NASTAVENÍ PRACOVNÍ HLOUBKY
Tragegriff
ÚCHOP PRO NOŠENÍ

Technické údaje

Plocha trávníkuaž 2000 m²
Pracovní šířka38 cm
Pracovní hloubka25 mm
Typ motoruSerie HD675 OHV SC
Zdvihový objem149 cm³

Servis a tipy