4 940,00 Kč
4 440,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Akce
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

RLE 240: Kompaktní provzdušňovač trávníku

Elektrický provzdušňovač trávníku STIHL RLE 240 je se svými 16 kg mezi elektrickými provzdušňovači trávníku STIHL jedním z nejlehčích modelů a je vhodnou volbou pro menší trávníky. Robustní a kompaktní provzdušňovač trávníku STIHL RLE 240 s účinnou provzdušňovací jednotkou pomáhá majitelům soukromých zahrad provzdušňovat a kypřit travní porost. Provzdušňovací jednotku můžete nahradit aerátorovým válcem pomocí standardního nářadí: Odstraňuje mech a travní plsť nacházející se na trávníku, aniž by zasahoval do travního porostu.

Vertikutace neboli provzdušňování je důležitou součástí pravidelné péče o trávník, která podporuje pronikání vody, vzduchu a živin do půdy. Trávník, který je i přes dostatečné hnojení pravidelně zplstnatělý a hojněji prorostlý plevelem nebo mechem, může signalizovat velmi jílovitou půdu nebo příliš intenzivní využití. Pak je vhodné trávník pravidelně pískovat. Tím se nakypří struktura půdy a zabrání se jejímu zamokření.

Elektrický provzdušňovač trávníku STIHL RLE 240 je vybaven elektromotorem a svou práci vykonává tiše, bez emisí a šetrně k životnímu prostředí. Integrované odlehčení kabelu v tahu spolehlivě fixuje prodlužovací kabel ke kombinaci spínače a zástrčky vašeho elektrického vertikutátoru. Snadno se otáčející kola elektrického provzdušňovače trávníku STIHL RLE 240 mají trakční a směrově stabilní profil, a tak kromě snadné manévrovatelnosti přispívají i k dobré přilnavosti k podkladu. Provzdušňovač trávníku STIHL RLE 240 lze snadno zvedat, naklápět, nakládat a velmi snadno uskladnit díky madlu, které je připevněno k polymerovému krytu. Před zvednutím nebo uskladněním přístroje se ujistěte, že je motor vypnutý a bezpečnostní klíč vytažený. Rukojeť zároveň chrání kryt elektrického provzdušňovače RLE 240 při kontaktu s překážkami na trávníku. Praktický sběrný koš na trávu pojme až 50 l rostlinných zbytků.

Výbava a funkce

V případě vyobrazení se jedná o ukázkové fotografie. Vzhled a konkrétní upevnění prvků příslušenství na výrobku se může – při podobné funkčnosti – od uvedeného vyobrazení lišit.

Komfortní pohon kol
ODLEHČENÁ KOLA
Nastavení pracovní hloubky na držadle
NASTAVENÍ PRACOVNÍ HLOUBKY
Odlehčení tahu kabelu
UVOLNĚNÍ TAHU KABELU

Technické údaje

Pracovní šířka34 cm
Pracovní hloubka15 mm
Jmenovitý výkon1500 W
Jmenovité otáčky pracovního nástroje4100 ot/min
Zaručená hladina akustického výkonu LWA95 dB(A)

Servis a tipy