16 320,00 Kč
14 620,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Akce
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

Technické údaje

Zdvihový objem63 cm³
Objem nádržky14 dm³
Hmotnost12,2 kg
Hladina akustického tlaku97 dB(A) 1)
Hladina akustického výkonu109 dB(A) 1)

Výbava a funkce

V případě vyobrazení se jedná o ukázkové fotografie. Vzhled a konkrétní upevnění prvků příslušenství na výrobku se může – při podobné funkčnosti – od uvedeného vyobrazení lišit.

SR 430: Komfortní zádový motorový rosič

Motorový rosič STIHL SR 430 poskytuje ovocnářům, vinařům nebo zemědělcům mimořádně dlouhý dosah při rozstřikování kapalin. Zádový rosič má kompaktní konstrukci s hmotností 12,2 kg a systém pro pohodlné nošení se zádovou deskou, na které je rovněž připevněno několik polstrovaných dílů. Jednoruční multifunkční rukojeť umožňuje ovládat motor STIHL 2-Mix a ventil pro přívod postřiku jednou rukou. Pomocí jednoduché startovací logiky s jednorázovou aktivací sytiče a ručním palivovým čerpadlem můžete rychle nastartovat studený motor a bez zdržování se pustit do práce.

Rosič STIHL SR 430 je také vybaven systémem STIHL ElastoStart. Ten navíc usnadňuje proces startování tím, že tlumí případné výkonové špičky, které se přenášejí na rukojeť startéru.

Postřik je dávkován do proudu vzduchu přes ventil mezi nádrží a tryskou, přičemž proud vzduchu se dostává i na spodní stranu listů rostlin o výšce až 2,5 m, a to tak, že listy nadzvedne foukáním. Tři standardní kuželové, usměrňovací a dvojité usměrňovací mřížky umožňují nastavit tvar a směr rozstřiku. Kapaliny se tak dostanou přesně tam, kde jsou potřeba. Velkým plnicím otvorem můžete do průhledné nádrže na postřik doplnit 14 l postřikovacího prostředku bez rizika rozlití. Díky ochrannému límci se tak případný rozlitý postřik nedostane do styku se zádovým polstrováním. Systém proti vibracím STIHL chrání vaše svaly a klouby při práci. Systém vzduchového filtru s papírovým skládaným filtrem benzínového rosiče STIHL SR 430 chrání hnací ústrojí a zajišťuje tak dlouhé servisní intervaly.

Abyste za všech okolností dosáhli konstantní aplikační dávky v jakékoliv poloze postřikovací trubice, můžete rosič STIHL SR 430 dodatečně vybavit rozšiřující sadou STIHL s tlakovým čerpadlem. Toto praktické příslušenství rosičů totiž zajišťuje velmi dobré promíchání kapaliny díky neustálé cirkulaci. Vyšší tlak také umožňuje jemnější rozprašování mlhy. Volitelně je k dispozici také prodlužovací trubka STIHL, která umožňuje přizpůsobit rosič STIHL SR 430 speciálním požadavkům.

Servis a tipy