14 390,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

Technické údaje

Šířka záběru51 cm
Výška řezu20 - 100 mm
Nastavení výšky sečení7-stupňové (centrální)
Objem koše na trávu55 l
Pohon3,5 km/h

Výbava a funkce

V případě vyobrazení se jedná o ukázkové fotografie. Vzhled a konkrétní upevnění prvků příslušenství na výrobku se může – při podobné funkčnosti – od uvedeného vyobrazení lišit.

Benzínová sekačka RM 253 T: komfort díky pohonu kol

S benzínovou sekačkou STIHL RM 253 se o domácí trávník postaráte rychle a efektivně. Pokud chcete sekat trávník se sklonem nebo větší zelené plochy, jistě oceníte výhody mechanismu s pohonem. Kromě kol s nízkým třením je sekačka STIHL RM 253 T vybavena také jednorychlostním hnacím mechanismem, který vám usnadní obzvláště pohodlnou práci.

Tento komfort se projevuje již při startování benzínové sekačky, protože díky funkci snadného startování vám k nastartování motoru stačí jen minimální námaha. Díky šířce záběru 51 cm lze snadno a rychle posekat trávník o rozloze až 1 800 m2.

Výškově nastavitelná komfortní rukojeť zajišťuje pohodlné a ergonomické vedení sekačky. Centrálně umístěná funkce sedmistupňového nastavení výšky sečení se snadno používá a umožňuje nastavení výšky sečení od 20 mm do 100 mm.

Díky standardnímu vybavení vícebřitým, mulčovacím nástavcem a bočním výhozem je tato sekačka vhodná jak pro sečení, tak pro mulčování. Posekanou trávu můžete buď přímo zachytit do sběrného koše, nebo ji rozprostřít po trávníku pomocí bočního výhozu. Benzínová sekačka STIHL RM 253 T je vybavena sběrným košem o objemu 55 litrů pro zachytávání trávy. Indikátor stavu naplnění vám ukáže, kdy je třeba koš vyprázdnit.

Servis a tipy