24 930,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

HT 105: Výkonná, profesionální vyvětvovací pila s lehkou převodovkou ze slitiny hořčíku

Benzínová vyvětvovací pila STIHL HT 105 je vhodná pro profesionální péči o stromy v sadech a obcích. Pomocí této výkonné vyvětvovací pily můžete snadno a efektivně odstraňovat odumřelé dřevo, větve nebo polomy a také stříhat ovocné stromy. Její motor STIHL 4-MIX® je nejen výkonný, ale také pracuje s nízkými emisemi. Ruční palivové čerpadlo v kombinaci s automatickou dekompresí zajišťuje rychlý a pohodlný start motoru.

Lehká, ale robustní hořčíková převodovka přispívá ke snížení námahy, zejména při déletrvajících pracích. S pilou STIHL HT 105 můžete zároveň bezpečně a pohodlně manipulovat, protože všechny prvky ovládání motoru jsou snadno přístupné v multifunkční rukojeti ovládané jednou rukou. Profesionální teleskopická násada je tuhá, a proto ji lze používat přesně k požadovanému účelu. Pomocí rychlého nastavení ji můžete snadno nastavit do různých pracovních výšek nebo ji pro účely přepravy zcela zasunout. Model HT 105 tak dosahuje celkové délky 270 až 390 cm. Bez problémů lze řezat větve až do výšky 5 m.

K robustnímu hořčíkovému pouzdru je připevněn hák na větve, který můžete použít jako praktický hák na setřásání. Boční vyhazování třísek zabraňuje tendencím k zanášení řezné části stroje. Kryt řetězového kola s ryskou slouží k cílenému vedení vyvětvovací pily za účelem dosažení přesných řezů. Je připevněn maticí zajištěnou proti ztrátě.

Pro dosažení maximálního řezného výkonu můžete benzínovou vyvětvovací pilu STIHL HT 105 používat s pilovým řetězem 1/4" P, například s pilovým řetězem STIHL 1/4" P Picco Micro 3 (PM3), 1,1 mm.

Ergonomický, polstrovaný nosný popruh zajišťuje lepší rozložení hmotnosti při práci s pilou STIHL HT 105. Systém proti vibracím STIHL také snižuje zatížení svalů a kloubů.

HT 105

Technické údaje

Délka lišty30 cm
Zdvihový objem31,4 cm³
Výkon1,05 kW
Hmotnost7,9 kg 1)
Hladina akustického tlaku92 dB(A) 2)

Servis a tipy