100 990,00 Kč
Doporučená prodejní cena včetně 21% DPH.
Vybrat položku
K dispozici u odborných prodejců STIHL.

Technické údaje

Plocha trávníkuaž 6000 m²
Šířka záběru95 cm
Výška řezu30 - 100 mm
Objem koše na trávu250 l
Druh převodovkyHydrostatická

Výbava a funkce

V případě vyobrazení se jedná o ukázkové fotografie. Vzhled a konkrétní upevnění prvků příslušenství na výrobku se může – při podobné funkčnosti – od uvedeného vyobrazení lišit.

RT 5097: Výkonný zahradní traktor pro péči o velké plochy až do 6.000 m²

Pro efektivní údržbu velkých travnatých ploch máte k dispozici spolehlivého a zároveň pohodlného pomocníka v rámci prací na soukromých pozemcích i profesionální údržby zahrad a zeleně – zahradní traktor STIHL RT 5097. Se zahradním traktorem zvládnete rychle a efektivně posekat i velké trávníky.

Pomocí centrálního nastavení výšky sečení můžete nastavit výšku sečení v několika krocích od 30 mm do 100 mm. Elektromagnetická nožová spojka (EBC) na žacím ústrojí umožňuje pohodlné zapínání a vypínání nožů podle potřeby pomocí přepínače na sloupku řízení. Tráva je k nožům přiváděna velmi přesně pomocí systému zachytávání a vedení zahradního traktoru STIHL RT 5097. Sběrný koš na trávu o objemu 250 l zajistí dlouhou dobu sečení bez přestávek a speciální páka umožňuje jeho vyprazdňování přímo ze sedadla s minimální námahou. Případně můžete využít mulčovací sadu STIHL, kterou lze dodatečně namontovat a která vám umožní mulčovat trávník přímo. Posečená tráva tak slouží jako hnojivo pro trávník.

Odpružené a nastavitelné sedadlo zahradního traktoru RT 5097 lze individuálně přizpůsobit výšce vaší postavy bez použití nářadí. Směr jízdy (vpřed nebo vzad) lze zvolit pomocí přepínače na sloupku řízení a rychlost lze plynule regulovat pomocí plynového pedálu. Pneumatiky se speciálním profilem zajišťují dostatečnou trakci a díky zaoblenému profilu jsou šetrné k trávníku. Pokud potřebujete po zahradě cokoliv převážet a máte přívěs, můžete zahradní traktor díky tažnému zařízení přeměnit na transportér.

Konstrukční rychlost zahradního traktoru je 10 km/h.

Servis a tipy