Mistrovství ČR 2004

Harrachov, 11. července

CZECH SERIES 2004

První český tréninkový kemp v dřevorubeckém sportu proběhl od 8. do 11. července v Harrachově. Účastnili se ho nejen borci, kteří pravidelně pracují s motorovou pilou nebo sekerou, ale i lidé, kteří měli o tento sport zájem a také chuť okusit netradiční adrenalin. Účastníci kempu testovali své síly v šestici atraktivních dřevorubeckých disciplín. Jejich dovednosti s pilami a sekerami hodnotil úřadující mistr Evropy Martin Komárek, hlavní evropský rozhodčí Markus Kaluza a český reprezentační trenér Pavel Veverka. Tréninkový kemp vyvrcholil v neděli odpoledne historicky prvním Mistrovstvím ČR ve STIHL Timbersports, kde se utkalo osm nejlepších účastníků.

Celý závod zahájil Pavel Veverka nastartováním Hot Saw, tedy spíše tuningové power saw STIHL MS 660. Za velkého zájmu publika, které neodradil ani střídající se déšť s ostrým sluncem, vydali borci ze sebe absolutní maximum. Program sportovního odpoledne doplnily ukázky některých disciplín v podání Mistra Evropy pro rok 2003, šestadvacetiletého rodáka z Oseka u Milevska Martina Komárka. Celkovým vítězem a historicky prvním mistrem ČR se stal Jan Wáwrů z Vimperka před Pavlem Jílkem z Řevnice.

Nejlepší v jednotlivých disciplínách byli vybráni, aby reprezentovali Českou republiku na zářijové soutěži družstev na ME v Mnichově. Do historicky prvního reprezentačního týmu ČR tak získali nominaci Jiří Vráblík (Stock Saw), Jan Svoboda (Single Buck), Jan Wáwrů (Underhand) a Martin Komárek (Standing Block Chop).