CZECH TROPHY Frenštát p. R. 2022

Kalina zlatý, Klíma stříbrný

CZECH TROPHY 2022

V sobotu 4. června 2022 proběhl v přírodním Amfiteátru na Horečkách závod CZECH TROPHY nejprestižnější dřevorubecké série STIHL TIMBERSPORTS®.

Do tohoto úžasného areálu se dřevorubci vrátili po třech letech a fanoušci zde opět nezklamali a vytvořili fantastickou atmosféru. Svým mohutným povzbuzováním dovedli českou špičku k vynikajícím výkonům. Padlo zde několik osobních rekordů a sportovní úroveň byla opravdu vysoká.

V nejtěžším formátu dřevorubeckých sportů „Trophy" bylo úkolem závodníků bez pauzy absolvovat čtyři disciplíny – Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck a Standing Block Chop. V ostrém sledu těchto disciplín je potřeba si bez chyby a zaváhání poradit s motorovou pilou, sekerami i jednomužnou pilou. Sekají a řežou se bloky, které simulují ležící i stojící stromy.

Nemilosrdným sítem K.O. systému se rozhodlo o českém šampionovi. Tím se stal po nervydrásajícím finále Martin Kalina. Těsně za ním skončil Matyáš Klíma a na třetí příčku vystoupal Martin Roušal.

Oba účastníci velkého finále se tímto výsledkem nominovali na European Trophy 2022 ve Francii, které se koná 3.7.2022 v Schirrheinu. Z tohoto závodu také vzejde nominace na World Trophy 2023.

Nominace:

2 Martin Roušal
3 Martin Kalina 
4 Matyáš Klíma
5 Karel Diviš
6 Jan Holub
7 Zdeněk Mařas
8 Martin Maděra
9 Leoš Klíma
10 Martin Novotný
11 Ladislav Fikar
12 Jan Kamír 
13 Zdeněk Opletal
14 Vítězslav Soukup
19 Tomáš Vostal

Celkové výsledky CZECH TROPHY 2022 Celkové výsledky závodu CZECH TROPHY 2022

Celkové výsledky
web timbersports.com Navštivte web timbersports.com

youtube_teaser Timbersports na YouTube

Sledujte videa z timbersportu na YouTube!