David Bolstad

* 12.5.1969, † 19.11.2011, Nový Zéland / Auckland

David Bolstad Zoom

Tento pan dřevorubec, celým jménem David Kelvin Bolstad, byl součástí americké profesionální série od roku 1990. Pětkrát ji vyhrál, dvakrát se stal mistrem světa a opakovaně nastavoval hodnotu řady světových rekordů v disciplínách STIHL TIMBERSPORTS. Se ženou Michelle vychovávali dvě děti.

S dřevorubeckými sporty začínal v pěti letech pod přísným vedením svého otce Sonny Bolstada, rovněž reprezentanta Nového Zélandu v dřevorubeckých sportech. Světové rekordy Davida Bolstada - Underhand Chop z roku 1999 za 12,28 či Springboard z roku 2000 za 32,77 sekund - zůstanou navždy zapsány v historii TIMBERSPORTS.

David Bolstad právě dokončil vítězně Waiuku Cosmopolitan Axe Championship na Novém Zélandu, odcházel k autu naložit box se sekerami, když jej náhle upustil a upadl na zem. S jeho odchodem jsme přišli o jednoho z těch nejlepších a největších velikánů tohoto sportu. 

Jeho přínos pro STIHL ® TIMBERSPORTS ® Series a pro sportovní dřevorubce na celém světě není možné měřit. Takový talent, jako byl on, se rodí jednou za generaci a bude trvat velmi dlouho, než se po jeho stopách dokáže vydat někdo další.