European Trophy Oudenaarde 2019

Evropská špička si zajistila místa na světové Trophy

European Trophy

V kvalifikaci pro Champions Trophy 2020 se předposlední záříjový víkend umístili na prvních šesti pozicích Michał Dubicki (Polsko), Armin Kugler (Rakousko), Calle Svadling (Švédsko), Robert Ebner (Německo), Martin Komárek (Česká republika) a Danny Mahr (Německo).

K šesti evropským kvalifikantům se připojí pro Champions Trophy 2020 další čtyři sportovci vybraní z Austrálie, Nového Zélandu, USA a Kanady, spolu se dvěma držitelido divokých karet, kteří ještě musí být donominováni.

V soutěžním formátu Trophy musí sportovci v každém soutěžním pokusu absolvovat čtyři disciplíny: Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck, Standing Block Chop. Nejrychlejší sportovec z každého duelu postupuje do dalšího kola a vše vrcholí velkým finále mezi posledními dvěma  závodníky.

Evropská trofej, která má stejný formát jako trofej Champions Trophy, viděla, jak se sešli ti nejlepší dřevorubci z Evropy, aby bojovali o šest postupových míst pro světové finále.

Michał Dubicki a Armin Kugler byli muži, kteří prošli celou cestu do evropského finále 2019, přičemž Dubicki během této soutěže zaznamenal výjimečné časy, včetně nového evropského rekordu 1:02:83 v semifinále. Polák byl nakonec korunován na vítěze poté, co ovládl své finále proti Kuglerovi, a doufá, že do příštího roku přenese tuto působivou formu i do světového finále Trophy, kde se vracejí také Kugler, Komárek a Ebner, zatímco Svadling a Mahr debutují v náročném formátu.

Celkové výsledky závodu European Trophy 2019 Celkové výsledky závodu European Trophy 2019