Finále CZECH SERIES 2014

Ski areál Ještěd, Liberec, 1. června

Finále 2014

Ihned od začátku Finále STIHL TIMBERSPORTS CZECH SERIES 2014 bylo jasné, že letos bude o ty nejvyšší příčky usilovat hned 7 borců, kteří v rámci kvalifikací nechali obhájce titulu Jana Svobodu za sebou. Ten nakonec ze zdravotních důvodů z Finále odstoupil a otevřel tak cestu do dalších bojů Václavu Langmajerovi, který se nabídnuté šance chopil a po výborném výkonu vyšplhal až na konečné 9. místo.

V úvodní disciplíně Springboard předčil všechny soupeře Aleš Svoboda časem 1:37,83, ale díky velmi nevydařenému standingu a průměrným posledním dvěma disciplínám nakonec skončil šestý. Ve STIHL Stock Saw byl nejrychlejší Leoš Klíma, byť do závodu nastoupil se silnou virózou. O tom, že se celé startovní pole na Finále maximálně koncentrovalo svědčí i to, že hned devět borců se u druhé disciplíny vešlo do rozmezí jediné vteřiny. 13 bodů za druhý nejrychlejší čas bral Jan Holub, který pak nejrychlejším standingem za 26,28 zahájil útok na titul. Po třech disciplínách bylo pořadí na čele závodu Jan Holub se 38 body, Zdeněk Maťha s 34 a Jan Kamír s 33 body.

Do druhé poloviny závodu se šlo tradičně nejprve na Singlebuck. Ten ještě v loňské sezóně znamenal pro Honzu Holuba problém a propad v pořadí. Tentokrát jej však dokázala předstihnout jen trojice Maťha, Roušal a Wáwrů a průběžné celkové pořadí tak bylo Holub, jeden bod strácel Maťha a dalších šest "domácí" Roušal. Ten stratil hned na Standingu 5 bodů na Maťhu a 6 na Holuba a s tímto odstupem na vedoucí dvojici si nakonec dokráčel pro bronz. Ještě nás ale čekal Underhand Chop a Hot Saw. V underhandu se ti nejlepší poskládali v pořadí Holub, Wáwrů, Roušal a Maťha, takže Honza Holub získal další 3 body náskoku na Zdeňka Maťhu, o které nakonec zvítězil. V Hot Saw si Zdeněk Maťha věřil díky intenzivnímu tréninku s vlastní Hot Saw, ale nakonec jej předčil o 9 setin sekundy nejrychlejším výkonem Vítezslav Soukup (7,67 s). A protože hned třetí nejrychlejší čas měl Jan Holub, bylo o vítězi i druhém místě rozhodnuto. Martin Roušal Hot Saw pokazil, ale třetí příčku udržel i díky stejně chybujícímu Honzovi Wáwrů.

Tento finálový závod tak skončil triumfem Jana Holuba, který byl do té doby vítězem v jediném závodu, a to v poslední kvalifikaci tohoto roku. Druhý Zdeněk Maťha i třetí Martin Roušal jistě věřili v lepší umístění, ale oba obhájili loňská umístění z Mistrovství ČR a při svém mládí to k titulu jistě jednou dotáhnou. Čtvrtý Honza Wáwrů je stálicí české scény a jen díky Stock Saw přes 20 sekund odešel bez medaile.Pátý Jan Kamír pak jen předložil důkaz, co znamená slovo chlapa. Když před necelým rokem ležel po úraze a následné operaci v nemocnici, slíbil mi svůj návrat a umístění ve finále do pátého místa, a to taky beze zbytku dodržel. Těchto 5 nejlepších se pak na podzim utká v přímém souboji s Martinem Komárkem o účast na Mistrovství světa, které se bude konat v rakouském Innsbrucku 14. a 15. listopadu.

video z finále 2014 Video Highlights z Finále CZECH SERIES 2014

k shlédnutí zde (6.56 MB)
výsledky Finále 2014 Celkové výsledky Finále CZECH SERIES 2014

Celkové výsledky (PDF, 86.07 kB)
youtube_teaser Timbersports Int. na YouTube

Sledujte videa z timbersportu na YouTube!

facebook_200x140 Timbersports na Facebooku

Navštivte stránky českého timbersportu na facebooku!