Lumberjack U.S. World Championship 2012

Martin Komárek mistrem světa ve springboardu

Lumberjack U.S. 2012

Martin Komárek, jeden z nejlepších dřevorubců světa v dřevorubeckém sportu STIHL TIMBERSPORTS, se jako jediný Evropan zúčastnil již 53. ročníku Lumberjack World Championship. Tam zároveň jako jediný zástupce starého kontinentu získal titul mistra světa v disciplíně Springboard (přesekávání kmene z prkna ve výšce). V dalším ročníku Mistrovství světa sportovních dřevorubců – World Lumberjack Championship, který se konal ve dnech 27.–29. července v Hayward Wisconsin v USA, soutěžilo přes 40 závodníků. Ti soupeřili v obdobných disciplínách jako ve STIHL Timbersports, ale navíc také změřili síly při běhu přes klády ve vodě či ve stromolezectví.

V Lumberjack se vyhrává v jednotlivých disciplínách na rozdíl od závodů STIHL Timbersports, kde je vítězem jediný závodník, a to s nevyšším součtem bodů ze všech disciplín. Mezi závodníky byl i čtyřnásobný mistr Evropy, držitel světového rekordu disciplíny STIHL Stock Saw a třetí nejlepší dřevorubec světa 2010 a 2011 ve STIHL Timbersports Martin Komárek. Tomu se podařilo kvalifikovat do finálového dne mezi čtyři nejlepší v disciplíně Springboard a to nejrychlejším časem 53,64 sekundy. Ve finále v těsném závěsu porazil další tři finalisty a stal se tak prvním Evropanem, který získal titul mistra světa ve Springboardu.

V dalších disciplínách zaostal těsně za finálovými boji. „Je to velký zážitek a pro mne i pocta zapsat se do závodu s tak dlouhou tradicí. Co mi jinde nevyšlo, ve Springboardu klaplo na 100 %," sdělil velmi spokojeně Martin Komárek. Nejvíce titulů, a to hned čtyři, si odvezl nejlepší dřevorubec světa Novozélanďan Jason Wynyard.

Celkové výsledky Celkové výsledky závodu Lumberjack U.S. 2012

Celkové výsledky (PDF, 59.68 kB)
web lumberjack Další info na stránkách Lumberjack U.S.

teaserbaryoutube Timbersports Int. na YouTube

Sledujte videa z timbersportu na YouTube!