Lumberjack U.S. World Championship 2018

Martin Komárek mistrem světa v Single Bucku

Lumberjack U.S. 2018

Martin Komárek, jeden z nejlepších dřevorubců světa v dřevorubeckém sportu STIHL TIMBERSPORTS, se jako jediný Evropan zúčastnil již 59. ročníku Lumberjack World Championship. Tam zároveň jako jediný z tohoto kontinentu získal titul mistra světa v disciplíně Single Buck (řezání ruční pilou).

Během tří dnů proběhlo mistrovství světa sportovních dřevorubců za účasti více jak 120 sportovců a sportovkyň. 59. ročník legendárního závodu předvedl výkony nejen v tradičních disciplínách jako je řezání a přesekávání, ale také v lezení – speed climbing či běhu po kládách - boom running.

Náročný závod, ve kterém poustoupí do druhého dne bojů pouze 12 nejrychlejších v každé disciplíně, má pro sportovní dřevorubce silný zvuk. Z evropských zemí se účastnil pouze Čech Martin Komárek. Závod, do kterého se můžete přihlásit třeba jen do jedné disciplíny, absolvoval Martin celkem v šesti soutěžích, z toho dvakrát skončil těsně před finále, a to na 7. místě, protože poslední finálový den je vyhrazen pouze pro "TOP šestku" v dané disciplíně. Martin Komárek si ve finálových bojích nevedl vůbec špatně, když v disciplíně Standing Chop (přesekávání stojícího kmene) obsadil 5. místo, v Underhand Chopu (přesekávání ležícího kmene) skončil těsně za Australanem Geraldem Youlesem o 0,02 sekundy třetí, v disciplíně Springboard (přesekávání kmene z prkna ve výšce) druhý za australským šampionem Lorencem O' Toolem a titul mistra světa urval v disciplíně Single Buck (řezání ruční pilou), kdy kompletní kotouč z bloku o průměru 50 cm odřízl v čase 13,17 sekundy těsně o 0,03 vteřiny před druhým Američanem Jasonem Lenzem.

Komárek k závodu uvedl: "Jsem rád, že jsem se po třech letech absence mohl do Haywardu vrátil a podat takový výkon, v singlu jsem to nečekal a asi nikdo (smích) ,ale jsem si vědom absencí Stirlinga Harta (CA) a legendy Jasona Wynyarda (NZ), ale i tak je to skvělý pocit zapsat se do historie". Zbývá jen dodat, že Wynyard Komárka vyřadil v nejtěžším závodu planety pro sportovní dřevorubce STIHL Timbersports Champions Trophy v květnu v Marseille, kdy jej odsunul na konečné 4. místo v závodu s celkovým vítězem Stirlingem Hartem.

Celkové výsledky závodu Lumberjack U.S. 2018 Celkové výsledky závodu Lumberjack U.S. 2018

Celkové výsledky (PDF, 94.83 kB)
web lumberjack Další info na stránkách Lumberjack U.S.

youtube_teaser Timbersports na YouTube

Sledujte videa z timbersportu na YouTube!