Mistrovství ČR 2014

Oplot, 5. října

Mistrovství ČR 2014

O nominaci do týmu České republiky pro Mistrovství světa 2014 již bylo rozhodnuto v polovině září. Českou reprezentaci mají tvořit Jan Holub, Leoš Klíma, Martin Komárek, Zdeněk Maťha a Martin Roušal. Zbývalo objasnit jediné - kdo nastoupí v českých barvách do závodu jednotlivců. V důsledku nových mezinárodních regulí tak bylo na neděli 5. října naplánováno Mistrovství ČR, kterého se zúčastnilo prvních pět závodníků z Finále Czech Series 2014 a na šestici je doplnil tradiční český reprezentant Martin Komárek. Nominace pro Mistrovství ČR 2014, tedy byla 1. Martin Komárek, 2. Jan Holub, 3. Zdeněk Maťha, 4. Martin Roušal, 5. Jan Wáwrů a 6. Jan Kamír.

V úvodním Springboardu zvítězil Martin Komárek přesvědčivě s náskokem půl minuty na druhého nejrychlejšího Honzu Wáwrů, se svým výkonem a časem 1:05,28 však spokojený nebyl. V druhé disciplíně Martina Komárka předčil "domácí" Jan Kamír a časem 11,29 tak stanovil nový český rekord ve STIHL Stock Saw s pilou STIHL MS 661, používanou nově od začátku této sezóny. Po těchto dvou disciplínách byl vítěz Finále Czech Series Jan Holub se dvěma body na posledním místě.

A šlo se na Standing Block Chop. Jan Kamír si poradil s Honzou Wáwrů, Martin Roušal nestačil na Zdeňka Maťhu a šlo se na poslední dvojici. Až po posouzení záznamu z videosystému šlo s jistotou potvrdit vítězství Honzy Holuba nad Martinem Komárkem, který se tak po polovině tohoto vyrovnaného závodu usadil se 16 body na špici s náskokem 4 bodů na druhého Jana Kamíra, následovali tři "devítibodoví" a s 8 body těsně za nimi zůstával poslední Jan Holub.

Druhou polovinu závodu zahájil Single Buck, kde jasně kraloval Martin Komárek, druhý nejrychlejší byl Martin Roušal. Zdeněk Maťha ve dvojici s ním do poloviny řezu vedl, ale po drobném nedorozumění s asistujícím Honzou Wáwrů vypadl z rytmu a dokončil tak Single Buck s nejhorším časem.

V underhandu se nám závodníci časově seřadili Maťha, Holub, Wáwrů, Komárek, Roušal a Kamír, ale i přes tento slabší výkon si Honza Kamír držel před poslední disciplínou druhé místo o bod před trojicí Maťha, Roušal a Holub. Na prvního Martina Komárka ztrácel již 8 bodů a o celkovém vítězi tak již bylo rozhodnuto.

To, že jsou "karty rozdány", však Martin Komárek netušil a po nepovedeném underhandu šel na Hot Saw pod obrovským tlakem. Nejrychlejší Hot Saw předvedl Zdeněk Maťha, a když se zbytek startovního pole srovnal v jediné vteřině před Jana Kamíra, tento se propadl ze druhé až na pátou příčku. V posledním heatu nastupoval Martin Komárek a po nekompletním druhém kotouči se snažil s maximální precizností odříznout v předepsané výseči další dva kompletní kotouče. To se mu nakonec nepodařilo a jediná diskvalifikace tohoto závodu byla na světě. I přes tuto však Martin Komárek ve svém historicky prvním startu na Mistrovství ČR zvítězil o tři body před druhým Zdeňkem Maťhou a o pět "bodíků" před bronzovým Janem Wáwrů.

výsledky MČR 2014 Celkové výsledky závodu Mistrovství ČR 2014

Celkové výsledky (PDF, 40.66 kB)