Mistrovství ČR 2018

Titul mistra ČR opět obhájil Martin Komárek!

Titul nejlepšího sportovního dřevorubce České republiky v soutěži STIHL TIMBERSPORTS vyhrál vicemistr světa Martin Komárek z Milevska. Z celkových šesti vyhrál nad svými soupeři tři disciplíny a obdržel mimo vítězného místa i tituly nejlepšího závodníka v disciplínách s pilou (Sawman) a nejlepšího závodníka v disciplínách se sekerou (Axeman). Na druhém místě se umístil absolvent frýdlantské lesnické školy Martin Roušal. Bronzové umístění obsadil Jan Holub, v civilním zaměstnání specialista na rizikové kácení stromù.

Martin Komárek se jako mistr České republiky nominoval do závodu mistrovství světa jednotlivcù, který proběhne 20. října v britském Liverpoolu. Tam o den dříve, tedy 19. října proběhne i soutěž národních družstev, kde v reprezentaèním týmu ČR nastoupí Leoš Klíma (STOCK SAW), Martin Komárek (UNDERHAND CHOP), Martin Roušal (SINGLE BUCK), Jan Holub (STANDING BLOCK CHOP) a náhradníky reprezentačního výběru budou Martin Kalina a Matyáš Klíma.

První disciplínou byl UNDERHAND CHOP, ve kterém exceloval Martin Roušal.

Tradičně druhou disciplínou v pořadí bylo STIHL STOCK SAW, kde znovu nejlépe zabodoval Martin Roušal, který patřil k největším konkurentům pro obhájce titulu Martina Komárka.

STANDING BLOCK CHOP – přesekávání stojícího kmene bylo třetí disciplínou. Nejlépe si zde vedl Jan Holub, dlouhodobě nastupující v této disciplíně ve štafetě české reprezentace.

Do čtvrté disciplíny se probojovalo už jen osm nejlepších závodníkù. Své dovednosti s ruční pilou při přeřezávání kmene o průměru 46 cm prokázal při disciplíně SINGLE BUCK Martin Komárek, který v této disciplíně zvítězil s celkovým časem 13‘ 09°.

Divácky nejnapínavější disciplínou celé soutěže pak byl SPRINGBOARD, při kterém závodníci přesekávají kmen ve výšce tří metrù z prkna. Tato maximálně adrenalinová disciplína nejvíce rozkrývá výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými závodníky. I zde Martin Komárek ukázal největší zkušenosti ze všech českých borcù a s časem 50‘ 08° byl o více než 20 sekund rychlejší než druhý Martin Roušal.

Královskou disciplínou, která soutěž uzavírala, bylo řezání extrémně silnou pilou HOT SAW. I disciplínu HOT SAW vyhrál se skvělým časem 6‘ 77° Martin Komárek a dokázal tak obhájit titul mistra ČR.