Německé mistrovství STIHL TIMBERSPORTS 2017

Vrchol německé sezóny STIHL TIMBERSPORTS
v Klingenthalu, jen 40 km z Karlových Varů

Mistrovství Německa 2017

Tam, kde jindy bojují nejlepší skokané na lyžích o důležité body ve Světovém poháru, se 19. srpna postarají o mnoho adrenalinu a nervů motorové pily upravené na vyšší výkon a sekyry ostré jako břitva. Deset nejlepších sportovních dřevorubců Německa rozhodne ve třech vysilujících vylučovacích kolech o tom, kdo se stane mistrem Německa. Sportovci budou soutěžit v Aréně Sparkasse Vogtland, která je jen půl hodiny od českých hranic, kromě nejdůležitějšího národního titulu série STIHL TIMBERSPORTS navíc o cennou vstupenku na mistrovství světa v Lillehammeru (Norsko). Osminásobný německý mistr Dirk Braun z Winterbergu (Severní Porýní-Vestfálsko) platí kromě Roberta Exnera z Gaggenau-Hörden (Bádensko-Virtembersko) a Dannyho Mahreho ze Sinntalu (Hesensko) za jednoho z největších favoritů na vítězství ve Vogtlandu.

Vstupenky
Německé mistrovství se koná 19. srpna v Aréně Sparkasse Vogtland v Klingenthalu. Závod žen a závod Rookie začínají v 11:00 hodin, závod mužů v 15:00 hodin. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v informačních centrech v Klingenthalu a v Plauenu, jakož i na internetu na adrese www.vogtland-arena-shop.de a v pokladně arény za cenu 12,00 EUR. Děti od 4 do 17 let zaplatí 6,00 EUR, děti mladší 4 let mají volný vstup. V Německu se tato klání pořádají od roku 2001, více informací o závodu naleznete zde.

Boj o titul – napínavý jako ještě nikdy
Dirk Braun, lesník a ikona sportovního dřevorubectví z Winterbergu, si v uplynulém roce zajistil svůj osmý mistrovský titul, do boje o titul ve Vogtlandu jsou ale připraveni dva další špičkoví sportovci, aby mistra nahradili. Robert Ebner zvítězil na Amarok Cupu v Murrhardtu a na Elbauen Cupu v Magdeburku a svou formu tam dokázal mimořádným způsobem. Vynikající výkony však předvedl i Danny Mahr ze Sinntalu a patří tak rovněž k favoritům na titul.

Akcemi nabité závody v úžasném místě
„Velmi nás těší, že můžeme uspořádat letošní německé mistrovství série STIHL TIMBERSPORTS v Klingenthalu. V Aréně Sparkasse Vogtland jsme našli partnera, který nám poskytl vynikající místo a prvotřídní zkušenosti s realizací vrcholných sportovních událostí," uvádí Christine Rathke, koordinátorka německé série STIHL TIMBERSPORTS. „Těšíme se na napínavou sportovní událost."

Klingenthal se těší na sérii STIHL TIMBERSPORT
„Jsme potěšeni, že můžeme v Klingenthalu přivítat tak mimořádnou událost, jakou je německé mistrovství série STIHL TIMBERSPORTS®. Prokazujeme tím, že naše aréna není zajímavá pouze pro zimní sportovce, nýbrž že i v letních měsících můžeme našim hostům nabídnout ve Vogtlandu napínavé akce," uvádí Alexander Ziron, jednatel společnosti Vogtland Arena Vermarktungs GmbH.

Ženy a junioři startují dopoledne
Už před německým mistrovstvím, které začíná v 15:00 hodin, nastoupí nejlepší sportovní dřevorubkyně a junioři země. Od 11:00 hodin budou nejlepší ženy z celého Německa bojovat o titul mistryně Německa. V Rookie Cupu navíc nastoupí proti sobě nejlepší junioři STIHL TIMBERSPORTS. Více informací o závodu naleznete zde.

Mistrovství ČR 2017 Mistrovství ČR 2017

Vrchol české sezóny 2017 se bude konat v Ostravě v sobotu 23.9. od 13:00 na Slezskoostravském hradě.