Modřice, 08/15/2011

Motorové pily STIHL MS 231 a MS 251

Spojení lehkosti a výkonu

Motorové pily STIHL MS 231 a MS 251 Zoom

Firma Andreas STIHL, výrobce motorových pil a producent oblíbené zemědělské a zahradní techniky, uvádí na trh nové motorové pily STIHL MS 231 a STIHL MS 251. Jedná se
o skutečně lehké, ale zároveň výkonné motorové pily pro náročnější i příležitostnou práci se dřevem a stromovými porosty. Vynikají svou snadnou ovladatelností, nízkou úrovní vibrací a díky unikátnímu systému vzduchové filtrace tyto stroje avizují více než dvojnásobnou životnost filtru ve srovnání s předchozími modely.

Samozřejmostí je moderní motor s 2-MIX technologií, jejímž výsledkem je výrazně nižší spotřeba paliva (až o 20 % ve srovnání s konvenčním dvoudobým motorem STIHL), optimální průběh krouticího momentu od nízkých otáček (což je výhodné při odvětvovacích pracích) a nižší zátěž životního prostředí díky redukci výplachových ztrát obsahujících palivo (ve srovnání s konvenčními dvoudobými motory STIHL až o 50 %).

Velkou výhodu přináší jedinečný systém filtrace vzduchu se vstupním oddělováním nečistot, který nasávaný vzduch uvede do rotačního pohybu, a tím se větší a těžší částečky odstředí a jsou vyneseny proudem vzduchu ven ze stroje. Předčištěný vzduch je pak veden vnitřkem skrze kanál vstupního oddělování nečistot ke vzduchovému filtru a všechny další následující filtrační prvky jsou tím odlehčeny. To zajišťuje více než dvojnásobnou životnost filtru ve srovnání s předchozím modelem. V nabídce je filtr ze slisovaných textilních vláken pro běžné podmínky a speciální filtr HD2 určený do extrémně prašných podmínek, suchého mrazu a drobného sněžení.

Mikroprocesorem řízené zapalování s přestavovaným bodem zážehu je zárukou startování bez zpětných rázů, klidného volnoběhu, dobré akcelerace, optimálního výkonu a točivého momentu. Tato technologie startování společně s nízkou hmotností a novým systémem odpružení rukojetí usnadňuje práci s motorovými pilami STIHL MS 231 a STIHL MS 251, které tak vynikají obslužným komfortem. Navíc se obsluhují bez problémů díky snadnému bočnímu přístupu k napínání řetězu a jednodílnému krytu motoru se třemi šroubovacími uzávěry, který umožňuje rychlý přístup k válci, zapalovací svíčce, vzduchovému filtru a karburátoru.

Modely STIHL MS 231 a STIHL MS 251 se vyznačují:

• Moderním motorem
Motor 2-MIX vyniká nízkou emisí spalin a splňuje předpis pro spaliny EU II, redukce spalin ve srovnání s konvenčními dvoudobými motory STIHL až o 50 %.
• Nižší spotřebou paliva
Spotřeba paliva je v závislosti na druhu použití nižší až o 20 % ve srovnání s konvenčním dvoudobým motorem STIHL.
• Systémem vzduchové filtrace
Vzduchová filtrace se vstupním oddělováním nečistot pro více než dvojnásobnou životnost filtru ve srovnání s předchozím modelem.
• Snadnou údržbou a servisem
Díky jednodílnému, rychle demontovatelnému krytu motoru.
• Velmi dobrým chováním při vedení stroje
Disponuje dostatečnou tuhostí, nízkou úrovní vibrací.
• Vysokým obslužným komfortem, snadnou obsluhou a manipulací.

STIHL MS 231
Zdvihový objem (cm3)     40,6
Výkon (kW) (podle ISO 7293)    2,0   
Točivý moment (Nm)     2,3  
Hmotnost (kg)      4,9 
Hmotnost na jednotku výkonu (kg/kW)   2,4  
Vibrace –  přední rukojeť (m/s2)  3,5
zadní rukojeť (m/s2)   3,5
Obsah palivové nádržky (cm3)    390  
Obsah nádržky adhezního oleje (cm3)   200 

STIHL MS 251
Zdvihový objem (cm3)     45,6 
Výkon (kW) (podle ISO 7293)    2,2 
Točivý moment (Nm)     2,5   
Hmotnost (kg)      4,9  
Hmotnost na jednotku výkonu (kg/kW)   2,2   
Vibrace –  přední rukojeť (m/s2)  3,9
zadní rukojeť (m/s2)   3,9
Obsah palivové nádržky (cm3)    390   
Obsah nádržky adhezního oleje (cm3)   200