Mistrovství světa Oberstdorf 2007

MS Oberstdorf 2007

V německém Oberstdorfu, který je proslaven svými skokanskými můstky, proběhlo první říjnovou sobotu v ERDINGEN Aréně mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL® TIMBERSPORTS®. Patnáct nejlepších borců ze čtrnácti zemí se utkalo o titul nejlepšího dřevorubce planety. Česká republika měla zastoupení v Martinu Komárkovi, který minulý rok získal senzační bronzovou medaili. Přes stálé zdravotní problémy s ramenem Martin skončil na výborném sedmém místě, jako druhý z Evropanů. Podařilo se mu také dokonce o setinu sekundy překonat evropský rekord v disciplíně Hot Saw. V napínavém závodu se vítězem stal favorizovaný Novozélanďan David Bolstad před krajanem Jasonem Wynyardem, kterému vzal šanci na vítězství spadlý řetěz na pile v poslední disciplíně Hot Saw. Třetí místo obsadil Švýcar Hermann Schönbächler, druhý z letošního mistrovství Evropy. Mimořádný zájem o tento závod potvrdili jak fanoušci, kterých se sešlo více než dvanáct tisíc, tak i přítomnost řady televizních štábů z USA, Kanady a Evropy. Poklonu je třeba vzdát více než stovce českých fanoušků, kteří byli hodně slyšet. Je zřejmé, že atraktivita tohoto sportu láká stále více pozornosti.

Pro Martina Komárka bylo největším problémem bolavé rameno, které si poranil před červencovým mistrovstvím ČR. Sám Martin ke svému zdravotnímu stavu poznamenal: „Bolavé rameno mi nedovolilo se intenzivně připravit, bylo znát, že mám tréninkový deficit, což se projevilo i křečemi v nohách. Fyzická a psychická náročnost tohoto sportu vyžaduje stoprocentní přípravu, je nutné jezdit na závody a trénovat doma. Proto jsem se svým umístěním spokojen. Závod to byl, jak se říká nahoru a dolů. Podařilo se mi překonat evropský rekord v disciplíně Hot Saw a vylepšit si osobní rekord v disciplíně Standing Block Chop."

Dřevorubecký sport je znám svou přátelskou atmosférou mezi jednotlivými závodníky, kteří se vzájemně povzbuzují a trénují spolu. Martina přijel mimo jiné do Rakouska povzbudit dvojnásobný mistr ČR Jan Svoboda.

  

resultsMS07 Celkové výsledky závodu Mistrovství světa 2007

Celkové výsledky (PDF, 314.49 kB)
teaserbaryoutube Timbersports Int. na YouTube

Sledujte videa z timbersportu na YouTube!

web timbersports.com Navštivte web timbersports.com