, 02/10/2010

Provzdušňovač VIKING LE 540 oslaví nástup jara s oceněním za design

Provzdušňovač VIKING LE 540 oslaví nástup jara s oceněním za design Zoom

Začátek zahrádkařské sezóny je ještě vzhledem k nepolevující sněhové pokrývce v nedohlednu, ale nástup na scénu hlásí výrobce zahradní techniky VIKING už teď. Na každoroční soutěži „Good Design Award" totiž získal provzdušňovač VIKING LE 540 ocenění za jedinečný design.

Tato soutěž je jednou z nejstarších a nejproslulejších na světě. Ocenění již tradičně uděluje od roku 1950 Chicago Athenaeum, které sdružuje Muzeum architektury a designu a Evropské centrum architektury, umění, designu a městských studií.
Na seznamu soutěžících se každoročně objevuje kolem 3 000 položek z přibližně 50 zemí. Letos byly mezi oceněnými např. NASA, Apple a BMW. Hodnocení se zaměřuje na faktory jako inovace, tvar, materiál, vzhled, koncept, funkčnost, užitná hodnota a estetický dojem z produktu.
 

VIKING LE 540
Vertikutátor neboli provzdušňovač VIKING LE 540 je ideálním pomocníkem zahrádkářů především po zimě, kdy je potřeba trávník ozdravit a dopřát mu regeneraci.
Za pomoci sedmi dvojitých nožů trvale odstraňuje mech, zplstnatělou trávu a plevel, přičemž lehce narušuje a tak provzdušňuje půdu.  Kořeny trávníku jsou pak lépe zásobeny vodou a živinami. A díky snazšímu vsakování dešťové vody se trávník tolik nepodmáčí.


Technická data:

  • Hmotnost 27 kg
  • Elektromotor 230V / 1,6 kW
  • Šířka záběru 38 cm
  • Hloubka řezání od 25mm v 6ti stupních
  • Cena 9990,- Kč

Materiály
ke stažení