MS juniorů Marseille 2018

Honza Kamír junior šestý jako všichni Češi před ním!

Rookie MS

Australan Daniel Gurr je nejlepším juniorem na světě pro rok 2018. Gurr došel až na vrchol v napínavém finále v sobotním podvečeru na mistrovství světa TIMBERSPORTS® Rookie v Marseille. Na břehu Středozemního moře, s kulisou starého známého přístavu města, se 21tiletý Australan přihlásil o titul silným vyrovnaným výkonem před italským juniorem Michaelem Del Pinem na druhém místě a třetím Chas Haasem z USA.

Náš Jan Kamír junior, rodinný pokračovatel svého stále soutěžícího otce, se nominoval z evropských kvalifikací vždy umístěním na bedně a proto jsme v koutku duše hýčkali šanci na medaili. První trhlinu dostali tyto naděje hned při úvodním Stock Saw, kde se do necelé jedné vteřiny naskládala před českého reprezentanta hned pětice závodníků a Honza tak šel do druhé disciplíny - standing block chopu - pod tlakem podat nadprůměrný výkon. Bohužel napojil linii dosekávání z druhé strany tešně pod naseknutí ze strany první a nechal tak celé startovní pole před sebou.

Poslední dvě disciplíny, které má Honza nejlepší, dávali ještě nějakou naději na posun ode dna tabulky. Single Buck vyšel Janu Kamírovi za asistence jeho otce náramně, "řízl" nový národní rekord 11,66 a udělal tak 6 bodů z maximálních 8. Bohužel na závěrečném underhandu hned 5 závodníků zlepšilo svůj osobní či národní rekord a tak pátý čas v poslední disciplíně stačil "jen" na konečné šesté místo.

 

Celkové výsledky závodu Rookie MS 2018 Celkové výsledky závodu Rookie MS 2018

Celkové výsledky (PDF, 203.3 kB)