MS juniorů Vídeň 2022

Australan Ace Argent juniorským šampiónem!

Rookie MS 2022

Ke svému druhému a také poslednímu startu na juniorském Mistrovství světa se připravoval český talent Matyáš Klíma. Jako úřadující mistr Evropy a aktuálně třetí nejlepší závodník dle evropského rankingu si to rozdal o medaile s aktuálně nejvýkonnějším evropským juniorem Polákem Szymonem Groenwaldem či držitelem světového rekordu v disciplíně Springboard na jedno prkno Švýcarem Oliverem Reinhardem. Největšími favority ale byli již tradičně zámořští závodníci - Američan Darby Hand, Kanaďan Thomas Symons, Novozélanďan Cleveland Cherry a hlavně pak čtyřiadvacetiletý Australan Jack Argent.

Posledně jmenovaný pak 27. května 2022 překonal světový rekord Springboardu a porazil tak Švýcara Olivera Reinharda v souboji o titul mistra světa juniorů STIHL TIMBERSPORTS®, když pak 16letý polský objev Szymon Groenwald skončil senzačně třetí. Pro Matyáše Klímu závod skončil ve druhém kole celkovým 8. místem.

Argent a Reinhard po pěti disciplínách dosáhli na stejný počet bodů, ale Australan si připsal titul díky lepšímu součtu časů. Reinhard pak překonal světový rekord v Single Buck, zatímco Groenwald porazil Novozélanďana Clevelanda Cherryho a získal tak konečné skvělé umístění na stupních vítězů.

Mistrovství světa juniorů představilo nejlepší mladé talenty ve světě TIMBERSPORTS® v novém a vylepšeném soutěžním formátu. Došlo na doplnění disciplíny Springboard na jedno prkno a poprvé byl také použit vyřazovací formát. Víc jak 3000 diváků sledovalo souboje v úžasném prostředí náměstí Rathausplatz ve Vídni.

Celkové výsledky závodu Rookie MS 2022

v mezinárodní databázi
web timbersports.com Navštivte web timbersports.com

youtube_teaser Timbersports na YouTube

Sledujte videa z timbersportu na YouTube!