MS juniorů Hamburg 2017

Poprvé vyhrál MS juniorů Evropan!

Rookie MS

Švéd Ferry Svan vyhrál mistrovství světa juniorů v dřevorubeckých sportech.

Příchod špatného počasí přiměl organizátory soutěže, aby závod přerušili po jediné disciplíně v pátek večer. Sportovci se tak v sobotu vrátili na jeviště závod dokončit. Blake Marsh z Austrálie skončil druhý za Svanem o pouhý jeden bod, Kanaďan George Williams třetí. Zbývající místa patřila sportovcům z USA, Velké Británie, Francie, Německa a Švýcarska.

Již od první disciplíny bylo jasné, že titul bude rozhodnut mezi Švédem Ferry Svanem, Australanem Blake Marshem a Kanaďanem Georgem Williamsem. Ferry dokončil první disciplínu Stock Saw, v bleskově rychlém čase 11,32 sekundy. Svan zůstal soustředěný a v sobotním pokračování závodu v dalších dvou disciplínách uhájil v obou druhé místo. Nicméně jeho nejbližší pronásledovatel Blake Marsh zůstal do konce ve hře. Nakonec po všech čtyřech disciplínách dělil jediný bod Svana od Marshe. "Jsem tak potěšen, že jsem tady a uvědomil jsem si, že veškerý tvrdý trénink, který jsem podstoupil, se vyplatil. Jsem s mým výkonem spokojen", poznamenal potěšený mladý Švéd po závodu.

Letošní mistrovství světa Rookie, které se konalo v rámci seriálu STIHL TIMBERSPORTS®, maximálně naplnilo očekávání. Až do nedávné doby byl tento sport ovládán sportovci z Austrálie, Kanady a Nového Zélandu, ale konstantním výkonem se Ferry Svanovi podařilo ukončit tuto sérii a konečně získat zlato pro evropskou zemi. Další mladí sportovci, kteří se zúčastnili mistrovství světa v Rookie, byli William Adams ze Spojených států, Guillaume Scheppler z Francie, Scott Fowkes z Velké Británie, Simon Grüter ze Švýcarska a Jannik Lindner z Německa. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck a Underhand Chop.

celkové výsledky Celkové výsledky závodu Rookie MS 2017

Celkové výsledky (PDF, 240.17 kB)