K technice sečení začnu rozdílem oproti sečení strunou. Tam se dá postupovat víceméně libovolně. Při použití trojzubého nože (i hlavy PolyCut) sečeme tahy zprava doleva. Tráva se při tom shrnuje do řádku. Tah vpravo je naprázdno (i tak platí zásada, že sečeme na plný plyn). Můžeme přitom doséct strniště. Pokud jsou v porostu předměty, které by mohly nástroj poškodit, můžeme nechávat vyšší strniště a při tahu zpět je doséct. Z uvedeného vyplývá, že je třeba postupovat jedním směrem. Když dojdeme na kraj, vrátíme se opět na začátek (podobně jako s kosou) a začneme druhý řádek. Jak mají být řádky nasměrovány? Mě se nejlépe seče po spádnici z kopce dolů, ale možné je zvolit i jiný postup.
Pokud je tráva polehlá, je nejlépe postupovat po směru, kterým je polehlá nebo tak, že směřuje doleva. Znamená to, že nástroj se tak dostane do spodní části stonků, aniž bychom naráželi na vyšší vrstvy porostu.
A nyní k zamotávání trávy do nástroje křovinořezu. Pokud máme vhodný a ostrý nástroj, záleží na technice sečení. Dochází-li k zamotávání, je třeba zpomalit postup (brát menší vrstvy) a případně i zpomalit pracovní tahy. Je-li porost vysoký, je vhodné i zmenšit šířku řádku. Po několika minutách jistě najdeme vhodnou rychlost. Jestli přesto občas k zamotávání dojde, vypneme motor a zamotanou trávu hned odstraníme. Podle mých zkušeností těžko najdete porost, který by křovinořez STIHL nezdolal.