Praha, 03/14/2018

Společnost Andreas STIHL - 25 let na českém trhu

Nový jednatel STIHL ČR, Jiří Rumplík Zoom

Firma Andreas STIHL v letošním roce oslaví 25 let existence na českém trhu a v rámci tohoto jubilejního roku přichystala několik zásadních novinek. Od ledna letošního roku vede STIHL v České republice nový jednatel – Jiří Rumplík. Společnost s důrazem na tradiční „kamennou" síť vysoce kvalifikovaných autorizovaných partnerů se ve spolupráci s nimi nově chystá vstoupit i do online prodeje. Již v dubnu se rozběhne také projekt v oblasti vzdělávání, ve kterém je STIHL strategickým partnerem státního podniku Lesy ČR. Kromě těchto novinek plánuje společnost náležitou péči věnovat i rozvoji stávající dealerské sítě kamenných obchodů stejně jako dlouholetým aktivitám spojeným s dřevorubeckým sportem STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES.

Nové vedení

Na začátku roku 2018 nastoupil na pozici jednatele společnosti Andreas STIHL v České republice Jiří Rumplík (38 let). Nahradil tak dosavadního ředitele Ing. Tomáše Karlíka působícího v této pozici více než dvacet let, který úspěšně završil svoji pracovní kariéru. Jiří Rumplík do společnosti STIHL přišel z předešlého působení ve společnosti GESIPA CZ s.r.o., kde pracoval 12 let rovněž na postu jednatele. „Mezi naše hlavní vize pro nejbližší budoucnost patří průběžné rozšiřování sortimentu pro tuzemský trh a snaha o další zkvalitnění péče o přibývající počet zákazníků. To před nás aktuálně staví požadavky na další rozvoj stávající dealerské sítě. Její rozšíření o online nabídku bude naším hlavním cílem pro nejbližší budoucnost," říká Jiří Rumplík, jednatel společnosti Andreas STIHL.

Novinkou je prodej online

V letošním roce se v České republice spustí online prodej produktů společnosti STIHL. Systém s názvem SOP (Stihl Online Partner) bude implementován přímo do webových stránek autorizovaných prodejců STIHL. I v online prodeji bude STIHL pevně dodržovat své stávající zásady prodeje.

Online prodej budou moci provádět pouze smluvní autorizovaní dealeři, tedy odborní prodejci, kteří jsou zároveň provozovateli „kamenné" provozovny. Tito prodejci prochází systémem pravidelných odborných školení a splňují další náročné požadavky na prodejce STIHL. I nadále nebude umožněn online prodej u produktů, o kterých se STIHL domnívá, že by měl být uskutečňován výhradně formou osobního prodeje. Například u produktů, jako je motorová pila či křovinořez osazený kovovým žacím nástrojem, bude možné provést nákup v e-shopu SOP, ale tyto stroje nebudou zasílány v krabici v nesmontovaném stavu poštou. Přebírány budou pouze fyzicky v „kamenném" obchodě odborného prodejce STIHL.

Andreas STIHL se zapojuje do vzdělávání a prokázání kvality bezpečnosti práce s motorovou pilou ve spolupráci s Lesy ČR

Firma STIHL v letošním roce zahájila exkluzivní spolupráci se státním podnikem Lesy České republiky, s. p. a Lesním závodem Konopiště v oblasti vzdělávání a prokazování kvality bezpečnosti práce s motorovou pilou. Již v dubnu se pracoviště Lesů ČR stane plnohodnotně akreditovaným k vydávání evropských certifikátů pro práci s motorovou pilou. Významnou součástí této certifikace je i osvojení bezpečných technik kácení stromů. Systém vzdělávání je garantován evropskou autoritou s názvem EFESC European Forestry and Environmental Skills Council se sídlem v Bruselu a Národní agenturou SRN, kterou reprezentuje nejsilnější organizace dohlížející na bezpečnost a kvalitu práce v lesnictví v Německu - KWF (Kuratorium fur Waldarbeit und Forsttechnik).

Pod hlavičkou EFESC jsou sdruženy lesnické vzdělávací organizace, organizace zodpovědné za bezpečnost práce, odbory, lesnické organizace, zaměstnavatelé v lesním hospodářství, výrobci lesnické techniky, a to ze 14 evropských zemí.

Všichni absolventi výuky na ČLA v Trutnově, budou během kurzu pracovat vždy s kompletní nejmodernější výbavou značky STIHL a svou kvalifikaci budou prokazovat v rámci zkoušek Lesů ČR.

Cíle tohoto vzdělání jsou:
1. Zvýšení kvalifikace dělníků pro práci s motorovou pilou podle jednotných evropských standardů odpovídajících nejnovějším poznatkům v technice i pracovní medicíně
2. Zvýšení bezpečnosti práce při manipulaci s motorovou pilou
3. Zvýšení atraktivity těžebních prací v lese a vyšší motivovanost dělnických profesí

Evropský Certifikát pro práci s motorovou pilou (ECC) se skládá ze 4 modulů, tj. stupňů obtížnosti
M 1 – práce s motorovou pilou, údržba motorové pily a techniky řezu
M 2 – základy zpracování slabého dříví
M 3 – pokročilé techniky těžby stromů (slabé i silné dříví)
M 4 – technika zpracování kalamitního dříví

Úspěšná série dřevorubecké soutěže STIHL Timbersports pokračuje i v letošním roce

Největší dřevorubecká soutěž světa STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES probíhá v ČR již od roku 2004.V letošním roce je plánováno 7 kvalifikačních závodů a následné Mistrovství ČR.

V České republice je STIHL® TIMBERSPORTS® sportovním kláním, do kterého se zapojuje velmi široká škála zájemců, bez ohledu na věk, vzdělání či předešlou profesionální průpravu. Úspěšní v tomto oboru mohou být jak profesionálové s praxí v dřevorubecké práci, tak i lidé ze zcela odlišných oborů. Tréninkovým kempem, který musí absolvovat každý, kdo chce závodit, prošly již stovky zájemců a mnozí účastníci dosáhli vynikajících výsledků i na evropské úrovni. V těchto kempech jsou uchazeči vedeni evropskými a zámořskými trenéry, kteří předávají vědomosti a zkušenosti nově nastupující generaci, ale i závodníkům věnujícím se tomuto sportu již několik let. Při povrchním shlédnutí závodu by se mohlo zdát, že jde o „hrubou sílu silných mužů", ale opak je pravdou. V tomto sportu se snoubí technika s použitím síly doprovázena notnou dávkou sebekontroly a psychické odolnosti. Ne nadarmo ti nejlepší tvrdí, že „se vítězí hlavou".

Letošní kvalifikační závody:
10.4. úterý 12:00 Brno, BVV Silva Regina
29.4. neděle 12:00 Sušice, park Ostrov Santos
12.5. sobota 12:00 Přeštice, Masarykovo náměstí
9.6. sobota 12:00 Březová u Sokolova, areál Na Výsluní
1.9. sobota 12:00 Dobřany, Šlovický vrch
8.9. sobota 12:00 Ostrava, Slezskoostravský Hrad
9.9. neděle 12:00 Plzeň, Amfiteátr Plzeň Plaza

Mistrovství ČR ve STIHL® TIMBERSPORTS® se bude konat 28. září v Písku.
Podrobné informace o soutěži STIHL® TIMBERSPORTS® najdete na http://www.stihl.cz/timbersports.aspx.

Materiály
ke stažení