Brno-Modřice, 03/05/2012

Návrat dvojmužného jamkovače STIHL BT 360

Tentokrát v ekologické variantě

Návrat dvojmužného jamkovače STIHL BT 360 Zoom

Firma Andreas STIHL znovu zavádí na český trh dvojmužný jamkovač STIHL BT 360, o jehož návrat se zasloužili sami zákazníci. Tento výkonný pracant byl na českém trhu k mání zhruba do roku 2006. Vzhledem k velké poptávce po nových strojích se STIHL BT 360  vrací na český trh a byl upraven pro ekologičtější chod.

STIHL BT 360 je silný dvojmužný jamkovač o výkonu 2,9 kW se sklopným nosným rámem, vhodný pro mnoho pracovních úkolů – od vrtání jednoduchých otvorů do země až po odebírání vzorků z půdy. Samozřejmostí je bohatý výběr vrtacích nástrojů pro otvory do průměru až 400mm, a to ze spirálových vrtáků, sázecích šneků či zemních vrtáků srdcovitého tvaru. To vše s možností použít prodlužovací tyče s vyměnitelným bajonetovým zámkem v délce 50 a 100 cm. 

Kompenzátor tohoto stroje, zabudovaný do karburátoru, zajišťuje spolu s papírovou filtrační jednotkou dlouhé pracovní periody bez nutnosti údržby filtru. Jako následek kompresního tlaku vznikají běžně při startování dvoutaktního motoru trhavé síly, které zatěžují svaly a klouby. Tyto síly významně snižuje funkce ElastoStart. Speciální tlumicí prvek ve startovací rukojeti se protáhne v závislosti na tažné síle, a způsobí tak, že je startování stejnoměrné, bez trhavých silových špiček.  Dvojmužný jamkovač STIHL BT 360 splňuje normu pro výfukové plyny EU 1, je vybaven dodatečným vypínačem motoru pro druhého obsluhujícího či speciální izolací rukojetí, tlumící nejen vibrace, ale chránící obsluhu i proti elektrickému výboji.

Velmi robustní pomocník pro sázecí práce a stavbu plotů v pěstební činnosti, malé zemní vrtací práce ve stavebnictví, komunální sféře a krajinářství je znovu v prodeji od února 2012.

Technické parametry:

  • Zdvihový objem 60,3 cm³
  • Výkon 2,9/3,9 kW/k
  • Hmotnost 28,8 kg 1)
  • Otáčky vřetene 50 /min
  • Hladina akustického tlaku  101,0 dB(A) 2)
  • Hladina akustického výkonu 114,0 dB(A) 2)
  • Hodnota vibrací vlevo/vpravo 9,0/8,9 m/s² 3)

1) bez vrtného nástroje

2) K-faktor podle RL 2006/42/EG = 2,5 (dB(A))

3) K-Faktor podle RL 2006/42/EG = 2 m/s²

Výrobky STIHL nehledejte v hobby marketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Autorizovaný prodejce garantuje svými odbornými znalostmi to, že každý uživatel dostane takové nářadí, které je pro něj a účel jeho využití optimální. Prodejce vám vždy předá stroj připravený k provozu a bude vás informovat o správné a bezpečné obsluze, případně vám poradí s nákupem dalších pomůcek, příslušenství a ochranných prostředků.