Modřice, 01/28/2015

STIHL MS 180:

Vyšší výkon pro přípravu palivového dříví za dobrou cenu

STIHL MS 180: Zoom

Nová motorová pila STIHL MS 180 je výkonnější verzí loňské novinky STIHL MS 170. Oproti té ale navíc disponuje bočním napínáním řetězu. Úsporný motor STIHL 2-MIX nabízí při zachování plného výkonu poloviční emise a šetří tak životní prostředí.

Lehká motorová pila STIHL MS 180 je ideálním partnerem pro přípravu palivového dříví. Na svojí velikost překvapí vynikajícím výkonem. Je vybavena bočním napínáním řetězu pro bezpečné a snadné napnutí řetězu. Pětatřicet centimetrů dlouhá lišta pro řezání silnější kulatiny a úsporný 2-MIX motor jsou zárukou bezproblémové práce u příležitostných uživatelů. Pila je sériově vybavena nízkovibračním pilovým řetězem PMM3. Přesně vypočítané tlumicí zóny snižují přenos vibrací od motoru a pilového řetězu na rukojeti. Práce je díky tomu pro uživatele pohodlnější a méně zatěžující. Díky jednopáčkovému ovládání je usnadněno ovládání pily.
Úsporný motor STIHL 2-MIX kombinuje účinnou techniku čtyř přepouštěcích kanálů s předvýplachem čerstvým vzduchem. Díky tomu je palivo optimálně spalováno a motor poskytuje vysoký kroutící moment v širokém rozsahu otáček, a to při o 50 % menším množství zplodin a až o 20 % nižší spotřebě paliva v porovnání s dvoutaktním motorem STIHL se stejným výkonem, ale bez technologie 2-MIX.
Naprostou samozřejmostí je dodržení platných emisních norem a kvalitní provedení pily s důrazem na dlouhou životnost. Díky tomu je stroj ideální pro každého, kdo hledá nástroje s vysokým komfortem obsluhy a s vynikající ovladatelností. Výrobce i u této malé moderní pily myslel na zvýšenou ochranu při práci, kterou zajišťuje brzda řetězu QuickStop. Ta se aktivuje předním ochranným krytem ruky a způsobuje blokaci řetězu. Při dostatečně silném zpětném rázu se brzda řetězu samočinně uvede v činnost. Řetěz se zastaví ve zlomku sekundy.
Pila STIHL MS 180 je ideálním pomocníkem pro veškeré práce se dřevem okolo domu a zahrady, zejména však vhodná pro řezání palivového dříví. Využití ovšem najde i například v komunální oblasti, v zahradnictví, v dřevozpracujícím průmyslu či ve stavebnictví.